Akgün: Yaşlılarımız toplumsal hayatın hazineleridir

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 18 -24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Akgün: Yaşlılarımız toplumsal hayatın hazineleridir

 Başkan Akgün mesajında şunlara yer verdi. Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir.

 Yaşlılık dönemi saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir evredir. Yaşlılarımıza gösterdiğimiz sevgi, saygı ve hoşgörü onlara karşı olan minnet borcumuzdur. Yaşlılarımız birlik ve beraberliğimizi simgeleyen değerlerimizin başında gelmektedir. Yaşlılarımızın deneyim ve birikimlerini dikkate alıp, onların yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkân sağlamalıyız. Toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız.

Bu, toplumumuzun saygın bireyleri olan yaşlılarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur. Ayrıca unutulmamalıdır ki; yaşlılarımız geçmiş ve gelecek arasındaki en sağlam köprülerdir. 
Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, nice sağlıklı, mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygı ile ellerinden öpüyorum.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 09:12

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER