“Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Meclisi” 2016 çalışmalarına başladı

“Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Meclisi” 2016 çalışmalarına başladı
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün önderliğinde kurulan “Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Meclisi” 2016 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İlçede yaşanan sorunlarla ilgili çocuklara da söz hakkı tanınması gerektiğine inanan Büyükçekmece Belediyesi, 9-14 yaş aralığındaki çocuklarla fikir alış verişinde bulunuldu.

Düşüncelerini özgür bir ortamda rahatça ifade edebilmenin mutluluğunu yaşayan çocuklar, Büyükçekmece’de ikamet eden diğer çocuklar için yapılacak olan projeler hakkında fikirlerini beyan etti. Büyükçekmece, Mimarsinan, Sinanoba, Güzelce, Tepekent, Çakmaklı, Celaliye, Tepecik, Türkoba, Muratçeşme, Kumburgaz, Gürpınar ve Ahmediye bölgelerinden toplantıya katılan 60 çocuğa söz hakkı tanındı.
Çocukların olaylara bakış açısının yetişkinlere göre daha farklı ve yaratıcı olduğunu belirten Başkan Dr. Hasan Akgün, “Çocuklarımızın kendi haklarını bilmeleri ve onlara söz hakkı tanımak amacıyla Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Meclisi’ni kurduk. Çocuklarımızın demokratik bir ortamda kendilerini özgürce ifade edebilmeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.