Büyükçekmece Belediyesi, engelli gence çare oldu

Büyükçekmece Belediyesi, Tepecik Hürriyet Mahallesi'nde ikamet eden engelli bir vatandaşın evine rahat girip çıkabilmesi için engelli rampası yaptı.

Büyükçekmece Belediyesi, engelli gence çare oldu
Omurilik kırılması sonucu belden aşağısı felç olan S.K. evine girip çıkarken sorun yaşıyordu. S.K’nın durumunu öğrenen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye ekiplerine sorunun çözülmesi yönünde talimat verdi.

Artık evine rahatça girip çıkabilecek

Büyükçekmece Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, engelli gencin evindeki incelemelerinin ardından, S.K’nın evine rahatça girip çıkabilmesi için engelli rampası monte etti. Tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren Konuk, engelli rampaları sayesinde artık evine rahatça giriş-çıkış yapabilecek.

"Hizmetin temeli sevgidir"

Engelli vatandaşların ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Tepecik'te ikamet eden engelli vatandaşımızın evine rahatça girip çıkabilmesi için kapılarının önüne engelli rampaları yerleştirdik. Her zaman söylediğim gibi hizmetin temeli sevgidir" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2017, 13:39

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER