Büyükçekmece'de demokrasi şehitleri için mevlit okutuldu

Büyükçekmece Belediyesi, 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişiminde yaşamını yitiren demokrasi şehitleri için mevlit okuttu.

Büyükçekmece'de demokrasi şehitleri için mevlit okutuldu

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Demokrasiye, milli iradeye ve anayasal düzene sahip çıkmak adına canı pahasına mücadele veren şehitlerimizin adla demokrasi tarihine altın harflerle yazılacaktır" dedi.

 

"Saygı ve minnetle anıyoruz"

 

Büyükçekmece Belediyesi, 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimine karşı çıkan ve bunun bedelini canlarıyla ödeyen 200'ün üzerindeki demokrasi şehidi için Kuba Camii'nde mevlit okuttu. Kılınan akşam namazının ardından okutulan mevlide Büyükçekmecelilerin ilgisi çok yoğun oldu. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, vatanın bölünmez bütünlüğü için bugüne kadar canlarını veren tüm şehitlerimiz ve 15 Temmuz gecesi yaşamını yitiren demokrasi şehitleri için okutulan mevlide katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; "Bu cennet vatanı bize mekan eyleyen tüm şehitlerimizin, Cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, onların kurduğu bu cumhuriyette demokrasinin işlemesi ve yürümesi için canlarını feda eden, darbeye karşı canlarını hiçe sayan tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun, hepsini saygı ve minnetle anıyoruz" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 17:45

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER