Büyükçekmece’de hiç kimse yatağa aç girmiyor

Büyükçekmece Belediyesi her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi ailelerin yanında.

Büyükçekmece’de hiç kimse yatağa aç girmiyor

Covid -19 salgını tedbirleri kapsamında geleneksel mahalle iftarlarını bu yıl da iptal eden Büyükçekmece Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşların temel gıda maddesi başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor.

Belediye ekipleri 24 mahalleyi kapı kapı geziyor

Büyükçekmece Belediyesi öncülüğünde hayırsever vatandaşların da katkılarıyla bu yıl ilk etapta 30 bin gıda kolisi dağıtmayı planlayan belediye ekipleri, sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların çocuklarını da unutmuyor. Belediye ekipleri ilçenin 24 mahallesinde belirlenen ihtiyaç sahiplerini evlerinde ziyaret ederek Ramazan kolilerini teslim ediyor. Ailelerin talepleri doğrultusunda ise 500 çocuğa ayakkabı dağıtılırken, 100 çocuğun bayram kıyafetleri de kendilerine teslim edildi.

Sevgi Eli Market binlerce kişinin yüzünü güldürüyor

 Ayrıca, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün öncülüğünde Büyükçekmece Belediyesi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle kurulan "Sevgi Eli Market" hayırsever vatandaşların da desteğiyle her ay binlerce insanın yüzünü güldürüyor. Sosyal inceleme ve değerlendirmeler sonucunda gerçek ihtiyaç sahiplerine ihtiyaç düzeylerine göre belirlenen limit tutarında verilen "Sevgi Eli Kartı" ile her türlü ihtiyaçlarını ücretsiz olarak alabilen vatandaşlara servis hizmeti de veriliyor. Her ayın belirli gün ve saatlerinde evlerinden servis ile “Sevgi Eli Market” e gelen vatandaşlar gıda, giyim, temizlik malzemesi, zücaciye ve kırtasiye gibi temel ihtiyaç maddelerini hiçbir ücret ödemeden alabiliyor. Alışverişini tamamlayan vatandaşlar yine ulaşım hizmeti veren servis araçları ile evlerine dönebiliyorlar.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER