Büyükçekmeceli kadınlar meslek sahibi oluyor

Her yıl yüzlerce vatandaşa meslek edindiren Büyükçekmece Belediyesi Meslek Edindirme Kursları yeni dönemde de kursiyerleriyle buluşuyor

Büyükçekmeceli kadınlar meslek sahibi oluyor

Eğitimlerini tamamlayan vatandaşlar dönem sonunda Milli Eğitim onaylı mezuniyet sertifikalarını almaya hak kazanarak çalışma hayatına adım atma şansı yakalıyor. Bilgisayar işletmenliği, bilgisayarda hızlı klavye kullanımı, Wordpress ile internet sayfası hazırlama, saç bakımı ve yapımı, manikür – pedikür teknikleri, aşçı ve pastacı çırağı, ilk yardım, iş güvenliği ve işçi sağlığı, Türk işaret dili, afet bilinci eğitimi, emlak danışmanlığı, basit teknoloji kullanımı, İngilizce A1, İngilizce A2, Yunanca, Bulgarca ve İspanyolca dil eğitimi almak isteyen tüm vatandaşlar Büyükçekmece Belediyesi’ni tercih ediyor.

İş sahibi oluyorlar

Tüm eğitimlerin ücretsiz olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizliğe Büyükçekmece Belediyesi olarak elimizden geldiğince çözüm bulmaya çalışıyoruz. Evine ekmek götüremeyen, çocuklarının eğitim masraflarını karşılamayan vatandaşlarımızın yanında olmanın yanı sıra iş arayanlar için Meslek Edindirme Kurslarını hizmete sunuyoruz. Bugüne kadar kurslarımıza katılan binlerce vatandaşımız iş sahibi oldu. Vatandaşlarımız hem iş sahibi hem de üretici oluyorlar. Bu da bizi son derece mutlu ediyor” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 09:01

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER