Camilerde dezenfekte ve hijyen seferberliği

29 Mayıs Cuma günü itibariyle yeniden ibadete açılacak olan camilerde dezenfekte ve hijyen çalışması seferberliği başlatıldı.

Camilerde dezenfekte ve hijyen seferberliği

Coronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 15 Mart tarihinden itibaren camilerde cemaatle namaz kılma yasağı getirilmişti. Büyükçekmece’de 29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte yeniden ibadete açılacak camiler dezenfekte ediliyor.

 

Dezenfekte çalışmaları rutin olarak sürecek

 

Coronavirüs salgını önlemleri kapsamında halkın yoğun olarak kullandığı mekan ve toplu taşıma araçlarını da düzenli olarak dezenfekte çalışmasını sürdüren Büyükçekmece Belediyesi, yeniden ibadete açılacak camilerde dezenfekte ve hijyen çalışması başlattı. Belediye ekipleri ilçedeki tüm ibadethaneleri dezenfekte ediyor. Dezenfekte çalışması rutin olarak sürdürülecek.

 

“Hijyenik koşullarda ibadet için tüm tedbirleri aldık”

 

Coronavirüs salgınına karşı gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Coronavirüs ülkemizde görüldüğü ilk günden beri gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanlar, ibadethaneler, toplu taşıma araçları, berber ve kuaförler düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Ekiplerimiz 29 Mayıs’ta ibadete açılacak olan camilerimizi de düzenli olarak dezenfekte ediyor. Temiz ve hijyenik koşullarda ibadet edilmesi için tüm tedbirleri aldık” dedi.

 

 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER