Veliler Kan bağışında
Türk Kızılay’ı tarafından okulda bilgilendirme seminerleri düzenlenmekte gönüllü ve karşılıksız kan bağışı konusunda farkındalığı arttırmaya yönelik “Kan Bağışçısı Eğitimi ve Kazanımı” kampanyalarının gerçekleştirilmesi faaliyetleri yürütülmektedir.Bu amaçla okulda öğrencilere yönelik seminerler düzenlenmektedir.Türk Kızılay ekipleri tarafından okul ziyaret edilmektedir.6 aralık 2015 pazar günü velilere yönelik kan bağışı kampanyası okul bahçesinde düzenlenmiştir. Türk Kızılayı ekiplerinin ziyareti öncesinde, velilerin de katılımını sağlamak ve kan bağışlamaya gönüllü olan velilerin sayısını tespit edebilmek amacıyla Büyükçekmece Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından davet mektubu velilere gönderildi.
Kan bağışı etkinliklerini desteklemek amacıyla turnuvalar, yarışmalar vb farklı
etkinlikler düzenlenecektir.
Okul Müdürü Hikmet ARAS etkinlik de gerekli desteği veren okul-aile birliği başkanı Banu Erdoğan ve yönetim kurulu üyelerine,Kızılay ekiplerine ve kan bağışında duyarlı davranan velilere teşekkür etti ve 'bu kampanyanın diğer okullarda yayılarak gelecek nesillere örnek olunması gerektiğini vurguladı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.