ÇATALCA’DA UNUTULMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Başkan Mesut ÜNER Çatalca’da göreve geldiği günden bugüne, sadece ilçeye kazandırılan tarihi projelerle altın çağını yaşamıyor, aynı zamanda sosyal ve kültürel faaliyetler ile özel gün ve haftalara verilen özel değerle de dikkat çekmeye devam ediyor. Bu anlamda Çatalca’da gerçekleşen öğretmenler günü etkinlikleri, Çatalca’daki öğretmenlere unutulmaz bir gün yaşattı.

ÇATALCA’DA UNUTULMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Çatalca’da öğretmenler günü programları, cumhuriyet meydanında Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aziz hatırasında saygı duruşu, istiklal marşı ve çelenk sunulmasıyla başladı.

ÇATALCA BELEDİYESİ NAZIM ÖZBAY KÜLTÜR MERKEZİNDE TÖREN PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

Cumhuriyet meydanında gerçekleşen tören programının ardından, Çatalca Belediyesi Nazım ÖZBAY Kültür Merkezinde ilçe protokolü ve öğretmenlerin yoğun katılımıyla tören programı gerçekleşti.

ÇATALCA’DA TÜM ÖĞRETMENLER ÇATALCA BELEDİYESİ TARAFINDAN ZİYARET EDİLDİ

Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyelerinde katılımıyla ilçedeki tüm öğretmenler ziyaret edildi. Ziyaret sırasında öğretmenler günü kutlanırken, günün anısına öğretmenlere hediye ve Başkan Mesut ÜNER’in kutlama mektubu sunuldu. Başkan Mesut ÜNER, öğretmenlere hediyeleriyle gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi; ‘’Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ne güzel ifade etmiş; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanimizi kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan ordusudur.” Mensubu olduğunuz meslek o kadar asil ve değerli ki, yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize sadece bilgi aşılamakla kalmıyor, asil duruşunuz ve davranışlarınızla onlara rol model oluyorsunuz. Bu duruşunuzla ülkemizin temellerine sevgiyi, saygıyı, vatanımıza ve cumhuriyetimize olan sonsuz bağımızı konumlandırıyorsunuz. Çatalca Belediyesi olarak böylesi değerlere sahip eğitim neferlerimizin yanında olmanın ve birlikte çalışmanın, “muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” ülkümüze ulaşmada en gerekli unsur olduğunu biliyor ve bu prensiple adımlar atmaya devam ediyoruz. Saygıdeğer öğretmenlerim; Bu vesile ile öğretmenler Günü’nüzü en içten duygularımla kutluyor, görevi sırasında şehit olan öğretmenlerimize ve vefat etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, size ve kıymetli ailelerinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür temenni ediyorum.’’

SUAT SUNA VE IŞIN KARACA TÜM ÖĞRETMENLER EĞLENCELİ ANLAR YAŞATTI

Yoğun geçen öğretmenler günü etkinliklerinde günün sonunda Başkan Mesut ÜNER’in organize ettiği öğretmenler günü eğlence programı öğretmenlere unutulmaz eğlenceli bir akşam yaşattı. Unutulmaz gecede öğretmenler günü yemeğinde sevilen tanınmış sanatçılar Suat SUNA ve Işın KARACA sahne aldı. Yıl boyunca son derece yoğun programlar yaşayan öğretmenlerin eğlenceleri görülmeye değerdi. Gecenin sonunda öğretmenler bu unutulmaz geceyi kendilerine organize eden Başkan Mesut ÜNER’e teşekkür edip, günün anısına fotoğraflar çektirdiler.

Çatalca’da muhteşem geçen öğretmenler günü etkinlikleri sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Mesut ÜNER; ‘’Hepimizin üzerinde unutulamaz emekleri olan ve yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz için ne yapsak az ve yarım kalır. Bugün öğretmenler günü kutlama programlarımız oldukça yoğundu. İlçemiz sadece mega projelerle anılmayacak. Aynı zamanda özel gün ve haftalardaki etkinliklerimizde dikkat çekecek. Bu konuda kararlıyız. Güne cumhuriyet meydanımızdaki ve Nazım ÖZBAY Kültür Merkezimizdeki tören programlarımızla başladık. Sonrasında Çatalca’mızdaki tüm öğretmenlerimizi Başkan Yardımcılarımız ve Meclis Üyelerimizin de katılımıyla ziyaret edip, günün anısına kaleme aldığım özel mektuplarımızı ve hediyemizi takdim ettik. Günün sonunda emektar ve vefakar öğretmenlerimiz unutulmaz bir gece organize ettik. Gece düzenlediğimiz yemekte müzik dünyasının marka isimleri Suat SUNA ve Işın KARACA sahne aldı. Gecede öğretmenlerimizin neşeli anlarına şahit olmanın sevinci anlatılmaz yaşanır. Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, ömürleri boyunca sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim. Çatalca’mızda çok kıymetli öğretmenlerimiz asla yalnız yürümeyecekler.’’ dedi.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER