Akçansa, Benim Mahallem Projesiyle Yarınlara Sağlam Temel Atıyor

Akçansa, Benim Mahallem Projesiyle Yarınlara Sağlam Temel Atıyor
Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV işbirliğiyle ‘Benim Mahallem’ adlı sosyal sorumluluk projesini başlattı.
Türkiye'nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV işbirliğiyle 'Benim Mahallem' adlı sosyal sorumluluk projesini başlattı. Pilot uygulamasına Büyükçekmece'de başlanan ve projeye özel olarak tasarlanan eğitim TIR'ı, ilçedeki 68 okulu tek tek dolaşarak, çocuklara ve velilerine farklı konularda TOÇEV uzmanları tarafından eğitim vererek 2015-2016 eğitim yılı sonuna kadar 10 bin kişiye ulaşacak.
Benim Mahallem Projesinin tanıtım toplantısı, 12 Ocak Salı günü 19 Mayıs İlköğretim Okulu Konferans Salonunda düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Törene, Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun, TOÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Betül Erzin, Mermertaş ve Akçansa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu'nun yanı sıra bölge halkı ve öğretmenler katıldı.

"BÜYÜKÇEKMECE BİZİM MAHALLEMİZ"

Akçansa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, törende yaptığı konuşmada, "Akçansa olarak rakamsal performansımızın başarısı yanında çevremize ve topluma faydalı çalışmalar sağlıyoruz. Bu anlayışla, Benim Mahallem Projesini hayata geçirdik. Bu projeyle yeni neslin ve onları yetiştiren ebeveynlerin birbirleriyle daha iyi iletişim kurmasını sağlamayı ve yarınlara sağlam temel atmayı hedefliyoruz" dedi.

Akçansa'nın 1967 yılından bu yana faaliyet gösterdiği, ilk üretim tesisini kurduğu, aradan geçen 50 yılda ekonomik ve sosyo-kültürel kalkınmasına destek verdiği Büyükçekmece'yi 'kendi mahallesi' olarak gördüğünü vurgulayan Hacıkamiloğlu, "Pilot uygulamasına Büyükçekmece'de başlattığımız projemiz kapsamında şuana kadar 500 kişiye ulaşarak eğitim verdik. Sadece Büyükçekmece bölgesinde 2015-2016 eğitim yılı sonuna kadar ulaşmak istediğimiz kişi sayısı 10 bin. Bu yıl Büyükçekmece'de başlayan projemizi daha sonra Çanakkale ve Ladik'te sürdürmeyi planlıyoruz. Büyükçekmece'nin ekonomik olduğu kadar sosyal açıdan da gelişmesi için çalışmaya kararlılıkla devam edeceğiz" diye konuştu.

İHTİYAÇ DUYULAN EĞİTİM VERİLİYOR

Büyükçekmece İlçe Eğitim Müdürü Hasan Uygun da, eğitimin önemine dikkat çekerek Benim Mahallem projesinin Türk Milli Eğitim Sisteminin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olduğunu dile getirdi. Uygun, bu projeyle hem öğrencilere hem de velilere ihtiyaç duyulan alanlarda eğitim verilerek, mutlu çocuk, mutlu aile, mutlu mahalle oluşumunu sağlayabilmeyi amaçladıklarını söyledi.

"ÇOCUKLARIMIZ SAĞLIKLI BİREYLER OLARAK YETİŞMELİ"

TOÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Betül Erzin Mermertaş da, TOÇEV olarak Türkiye'de eğitimle ilgili önemli projelere imza attıklarını belirterek, "21. yılımızda 15 ulusal projeye ve 5 milyon çocuğa ulaştık. Çocukların kültürlü, bilgili, uyumlu, üretken olmaları ve toplumsal hayata kazandırılmaları için hiç durmadan çalışıyoruz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın sağlıklı birey olarak yetişmeleri için gayret ediyoruz" dedi. Bu yıl Akçansa'nın Benim Mahallem projesine de destek verdiklerini belirten Mermertaş, şunları söyledi:

"TOÇEV olarak, çocukların sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri, ebeveynlerin ise çocuklarıyla sağlıklı iletişim kurabilmeleri ve kendi iç motivasyonlarını sağlamaları konusunda projenin oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Projemizin Türkiye genelinde yaygınlaşarak yüksek faydasının tüm çocuklara ulaşmasını diliyoruz ."

Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat da, Akçansa'nın çevreye duyarlı bir şirket olduğunun altını çizerek, "Günümüz dünyasında şirketlerin çevreye ve ülkeye yaklaşımları değişiyor. Şirketler bulundukları çevreye ve topluma daha duyarlı yaklaşıyor. Akçansa'da bu değişimin en güzel örneği. Akçansa çevreye duyarlı çalışmalarıyla her zaman bize yönlendirici olmuştur. Büyükçekmece ailesinin önemli bir ferdi, ilçemizin göz bebeğidir. Böyle önemli bir projeyi hayata geçirdikleri için Akçansa ve TOÇEV'e teşekkür ediyoruz" dedi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün de yaptığı konuşmada, böyle önemli bir projenin Büyükçekmece ilçesinde hayata geçmiş olmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

Akçansa'dan Büyükçekmece'ye TIR dolusu eğitim

Projenin amacı, Büyükçekmece'de yaşayan anne-babalar ile çocukların gelişimine katkıda bulunmak, uzman kadro ile ebeveyn becerileri ve öğrencilerin karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak olarak ifade edildi. Benim Mahallem projesinde çocuklar ve ebeveynler için özel eğitim programları oluşturuldu. TOÇEV'in uzman eğitimcileri tarafından hazırlanan 6-12 yaş grubu ve ebeveyn eğitimlerini kapsayan eğitim programlarıyla; anne ve babalar, çocuk yetiştirmeyle ilgili detayları, ergenlik çağındaki çocuklar ise ayrı gruplarda alacakları eğitimlerle sosyal hayatlarında çevreleriyle nasıl daha iyi iletişim kuracaklarını öğrenecek.

AKÇANSA HAKKINDA

Temeli 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesiyle Türkiye'nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

Çimento ve hazır beton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40'a yakın hazır beton tesisinde Betonsa markasıyla hizmet vermektedir. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San. ve Tic. A.Ş. ile 2002 yılında birleşmiş ve agrega üretim faaliyetini "Agregasa" markası altında sürdürmektedir.

Akçansa; hem yurt içindeki müşterilerin hem de yurtdışındaki müşterilerin taleplerini karşılamak ve farklılıkların zor algılandığı bu sektörde fiyat unsurunun da ötesinde rekabet edebilmek amacıyla "üretim ve hizmette en kaliteli" olmayı hedeflemiştir.

Akçansa'nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa'nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.

TOÇEV HAKKINDA

TOÇEV, Türkiye'nin çeşitli illerinde maddi yetersizlik nedeniyle okuyamayan çocuklara bütün eğitim hayatları boyunca maddi-manevi destek vermekte ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 1994 yılında kurulan TOÇEV, Türkiye genelinde 15 ulusal proje yürütmektedir. Yaşasın Okulumuz, Bir Şey Değişir Her Şey Değişir, Günebakan, İlk Yardıma İlk Adım,  Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler, Evimdeyim, Yarının İzleri, Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın, İyi Beslenmek İyi Gelecek, Temiziz, Kütüphaneler, Enerjimiz Çocuklar İçin, Benergenim, YBO, Özgürlüğüm, Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar, Benim Mahallem TOÇEV'in yürüttüğü projelerdir. TOÇEV faaliyetleri ve projeleriyle beş milyon çocuğa dokunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.