Erdoğan, taksicilerle buluştu

Erdoğan, taksicilerle buluştu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, korsan taşımacılık konusunun "bir hakkın gaspı" olduğunu vurgulayarak, "Böyle bir hakkın gaspına müsaade etmek mümkün değildir. Caydırıcılığı çok farklı bir noktaya taşımamız lazım. Birinci, ikinci, üçüncü kademe olmak üzere
ürkiye Taksiciler Vakfı ve İstanbul Taksiciler Odasının, Büyükşehir Belediyesi Topkapı 1453 Sosyal Tesislerinde düzenlediği toplantıda konuşan Başbakan Erdoğan, korsan taşımacılık konusunu kabullenmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Bu konuda önceki ve şimdiki vali ve emniyet müdürüne, 'Sadece yasal karşılığı nedir diye bakmayın, caydırıcı elinizde ne imkan varsa hepsini kullanın' talimatını verdiğini ifade eden Erdoğan, yasal olarak alınması gereken ne tedbir varsa bunları almaya hazır olduklarını söyledi Vergi kaçakçılığından buna benzer olaylara kadar hangi alanda olursa olsun, kayıt dışılığın hiçbirini kabul etmelerinin mümkün olmadığını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:
"Korsan olayı, burada olduğu gibi bakıyorsunuz kasette, CD'de, kitapta da var. Her alanda böyle. Ondan sonra diyorlar ki, 'Bizim vatandaş, bizim millet çok zekidir'. Bu işleri yapıyor ya. Bu bir hakkın gaspıdır. Böyle bir hakkın gaspına müsaade etmek mümkün değildir. Benim aldığım raporlar, bilgiler, bir gerileme var ama anlaşılıyor ki, bu işte caydırıcılığı, bizim çok daha farklı bir noktaya doğru taşımamız lazım. Bu nedir; birinci, ikinci, üçüncü kademe olmak üzere burada elindeki arabasına varıncaya kadar alma yoluna gitmemiz gerekir."

Son dönemlerde zaman zaman güvenlik konusunda yaşanan olayların da kendilerini derinden üzdüğünü sözlerine ekleyen Başbakan Erdoğan, "Bu konuda da tabii emniyet teşkilatımız elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen yüzde 100 başarılı olabiliyor muyuz; gerçeği söylemek lazım, olamıyoruz. Güvenlik teşkilatımız bu konuda çok hassas ve elinden gelen tüm tedbirleri almak suretiyle bu noktada güvenliği tesise gayret ediyor" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.