TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU BAŞLIYOR

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU BAŞLIYOR
Silivri Belediyesi, bitki yetiştiriciliği faaliyetlerine yönelik olarak ilçemizde üretim yapan ve yapmak isteyen vatandaşlar için Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu başlatıyor.

Silivri Belediyesi, ilçedeki tarımsal üretim faaliyetlerini her geçen gün daha da arttırıyor. Gümüşyaka’da 250 dönüm arazi üzerinde hizmet veren Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde örnek ürün denemeleri yaparak, bölge çiftçisine yol göstermeyi ve tarım topraklarına sahip çıkmayı hedefleyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, üniversiteler ile işbirliği çalışmalarını sürdürüyor. Arıcılık Kursu’nun devam ettiği merkezde şimdi de Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği eğitimi başlıyor.

 

KURS 23 KASIM’DA BAŞLIYOR

Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’ndeki eğitim binasında yapılacak kurslar, iki gün teorik, bir gün de uygulamalı olarak haftada üç gün gerçekleşecek. Toplam 4 hafta sürecek kurs, 23 Kasım Pazartesi Günü başlıyor. Kayıtlar Silivri Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nde alınmaya devam ediyor.

 

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ

Sertifikalı Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu, Namık Kemal Üniversitesi’nden Profesör Doktor Canan Sağlam tarafından verilecek. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.