8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 81 ilde sokaklardayız

CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü'den “8 Mart Dünya Kadınlar Günü.” CHP’li Sütlü, “Biz bir 8 Mart’tarihinde daha eşitsizliğe ve sömürüye karşı 81 ilde sokaklarda olacağız. Sakın bizi engellemeyin.”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 81 ilde sokaklardayız

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu CHP Grup Sözcüsü ve CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Meclis'te iktidarı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle yapılacak etkinlikler konusunda uyardı.

CHP'li vekil, şunları söyledi: “Biz bir 8 Mart'tarihinde tüm bu sömürüye, eşitsizliğe, bayan kırımına karşı bilin ki 81 ilde sokaklardayız.

Buradan muktedir bıyıklılar kulübünü çok açık ve net uyarıyorum: Sakın salgını bahane edip de polisi bayanları üstüne gönderme kalkmayın, sakın bizi tüm dünyaya rezil etmeyin, sakın lebalep AK Parti kongrelerinde gericilerin türlü eylemlerinde bulaşmayan bu meretin 8 Mart tarihinde bulaşacağını iddia edip aklımızla alay etmeyin, sakın. Çünkü sokaklar bizim, geceler bizim, meydanlar bizim; yaşasın 8 Mart, yaşasın kız kardeşliğimiz.”

Kaynak: Gerçek Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER