Ahmet Davutoğlu'ndan AKP'ye flaş soru: Hangi Türkiye'yi istiyorsunuz?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Ekonomik tablo göstergeler görüntüsü açıktır. Ekonomi alanında tablo hiç iç açıcı değil. Böyle bir dönemde karşılıklı istişare çok önemli."

Ahmet Davutoğlu'ndan AKP'ye flaş soru: Hangi Türkiye'yi istiyorsunuz?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Lideri Ali Babacan’a ziyarette bulundu.

Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar ise şöyle:

"İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'e, hem de Kadınlar Günü'nün olduğu bir hafta içinde insanlık onuruna da kadınlık onuruna da yakışmayan saldırıların yapılmış olması siyasetin seviyesinin nasıl düştüğünün çarpıcı bir göstergesi.

İktidar da bir hukuk problemi olduğunu görüyor. Hukuk problemi olduğunu görmek gereğini yapmak anlamına gelmez. Aksine son dönemde bir hukuk faciası yaşanıyor. Hepimizin buna karşı ortak bir tavır sergilemesi gerek.

ÖZDAĞ'A YAPILAN SALDIRI SONRASI HAZİN TABLO ORTADA

Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı sonrasında saldırganların iki üç hafta tutulduktan sonra serbest bırakılmalarının doğurduğu hazin tablo ortada.

Düşünün ki Ankara'nın ortasında bir siyasi terör faaliyeti oluyor ve ölüme teşebbüsle yaralayanlar serbest bırakılıyorlar. Son olarak da İstanbul'da Levent Gültekin'e saldırı oldu.

Hangi İnsan Hakları Eylem Planı, hangi gerekçeyle ikna edici olabilir ve iyi niyetli olabilir?

HERKESİN OMUZ OMUZA VERMESİ LAZIM

Siyasetin alanı daraltılmaya çalışılırken, fezlekeler gündeme getirilirken, parti kapatmalar 90'lı yıllardaki gibi gündeme getirilirken herkesin omuz omuza vermesi gerek.

Herkes şu anda 128 milyar doları tartışırken Sayın Cumhurbaşkanı ilk defa damadını savunma ihtiyacı hissetti ama ekonomik tablonun göstergeleri açıktır."

Bir taraftan eleştirel bir slogan için gözaltı yapılırken diğer taraftan ise bir genel başkan yardımcısını 17 dikiş atılacak şekilde başından yaralayacaksınız, yaralayanlar belli, zanlılar belli.

HANGİ TÜRKİYE'Yİ İSTİYORSUNUZ SİZ?

O zanlıları yakalayan ve iddianame hazırlayan savcı tehdit edilecek ve o zanlılar Ankara sokaklarında serbestçe dolaşacak. Bu iki tablo da aynı Türkiye.

Albayrak, bir dönem Enerji Bakanlığı yaptığında ben Başbakandım. Yapılan projeler, Barbaros Hayrettin Gemisi de dahil olmak üzere, projelerin çoğu önceki dönemlerde başlatılmış, benim başbakanlığım döneminde devam etmişti ve sonrasında ise devam ettirilmiş projelerdir.

ATILAN ADIMLARDA ALBAYRAK'IN ÖNCÜ ROLÜ YOK

Yapılan açıklama daha önce Enerji Bakanlığı yapmış arkadaşların tümüne saygısızlıktır. Yenilenebilir enerji dahil olmak üzere bütün o projelendirmlerde ve enerji alanında atılan adımlarda Sayın Albayrak'ın herhangi bir öncü rolü yoktur.

Başarılı olup olmaması ayrı bir değerlendirme ama bütün olumlu adımları ve sanki enerjide büyük bir devrim yapmış da onun eseriymiş dediğinizde kendi iktidarınızın iktidar sürekliliğini yok saymış olursunuz."

Kaynak: Gerçek Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER