Arınç: TRT ve Anadolu Ajansı Ambargo Uyguluyor

Arınç: TRT ve Anadolu Ajansı Ambargo Uyguluyor
Bülent Arınç canlı yayında bomba açıklamalar yaptı: TRT ve Anadolu Ajansı 2 yıldır, dost bildikleri kanallar 1 yıldır bana ambargo uyguluyor.

2 yıldır bazı kanalların kendisine ambargo koyduğunu söyleyen Arınç, şu ifadeleri kullandı:

"Bugüne kadar söylemediğim bir şey var. Hiç üzerinde yoruma lütfen gitmeden, gerekirse seçimden sonra kullanabileceğimzi bir argüman. Birileri bana diyor ki sen bazı şeyleri neden televizyonda söylüyorsun? Ben onlara şunu söylüyorum. Ben bu düşüncelerimi partimin büyüklerine konuşulması gereken kişilere ulaşarak konuşmaya çalışıyorum. MKYK, Bakanlar Kurulu bunlardan birisidir. Bu zeminlerde fazlasını konuşuyorum.

Ama birileriyle benim iletişim kanalım yok. O iletişim kanalı sadece televizyon ve gazeteler. İyi olsun ama neden sen oradasın buradasın diyenler olabilir.
Benim kendilerine dost bildikleri kanallara ambargom vardır. Davet özellikle edilmiyoruz. Benim sorumlu olduğum TRT de dahil olmak üzere. İki yıldan bu yalan, diğerleri de bir yıldan bu yana bu kanallara çıkmayacak düşüncesiyle... Bu kadarla lütfen kalsın. Benim çıkabilecek kanallarım bellidir. Onlara da çıkıyorum zaten.

"KANALLARA AMBARGO KONULMASINDAN YANA DEĞİLİM"

Ben kanallara ambargo konulmasından yana değilim. Biz her yerde konuşmalıyız. Evet filan yerde program yapmak doğrudur, ama onların reytingi en sonda. Şu anda milyonlarca insan bu programa ilgi duymuş izliyor, kimisi eleştiriyorsa bu reytingi gösterir. Bu kanallara Bülent Arınç'ın çıkmasına birileri bir yasak getirdiyse, ben bu yasağı uyguladım. Ama CNN bu yasak kapsamında değilim.

"ARINÇ İYİ ADAMDIR, GÜL İYİ ŞEYLER YAPMIŞ DİYENLER PROGRAMDAN ÇIKARILIYOR"

Ben niye X televizyonunda değilim, gidin onların patronlarına sorun.
Hatta Bülent Arınç iyi adamdır, Abdullah Gül iyi şeyler yapmış diyenler programdan çıkarılıyor. O kayda alındıysa, kayıtlar siliniyor.

"İKİ YILDIR BÜLENT ARINÇ YOK"

TRT'nin ve Anadolu Ajansı'nın Bülent Arınç'a ambargo uygulaması... Başka kanallara bakın iki yıldır Bülent Arınç yoktur. Bu birilerini rahatsız etmemden dolayıdır. Ben birilerini rahatsız etmek için televizyona çıkmıyorum. Başka bir amacım yok. Şu anda da hiçbir sıfatım yok. Bu seçimden sonra tek başımıza iktidar olacağız, ama ben bakan, milletvekili olmayacağım. Bende artık bir tehlike beklemeyin dostlar, benden bir yanlışlık beklemeyin. Ben sizin 50 tanenizin bir araya getireceğiniz insanlardan daha iyi konuşmasını biliyorum.


Arınç "Neden Aday Olmadınız?" Sorusuna Fıkra ile Yanıt Verdi

CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Bülent Arınç, "Neden aday olmadınız?" sorusuna anlattığı Kızılderili fıkrası ile yanıt verdi.
AK Parti'nin kurucularından Bülent Arınç, CNNTürk canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Heyecanımı ve birilerine olan sevgimi kaybettim diyen Arınç, neden aday olmadığı yönündeki soruya şu fıkra ile yanıt verdi: "Bir kızılderili reisi arkasında bütün kızılderilileri toplamış atlarıyla koşuyorlar. Apaçi kabilesi diyelim. Rüzgar gibi uçalım. Sonra reis elini kaldırmış, zınk diye durmuşlar. Hayrola reis ne oldu diye? Bu kadar süratli koşuyoruz ki ruhlarımız geride kaldı demiş."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.