Bahçeli'den flaş açıklamalar!

Bahçeli'den flaş açıklamalar!
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında partililere sesleniyor. Bahçeli "Ben buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta hepinizi gidebilirsiniz.Herkes kararında özgürdür." dedi.
 Bahçeli'nin konuşmasında öne çıkan başlıklar
Ben buradan bir yere gitmemeye karar verdim. hatta hepinizi gidebilirsiniz.
Herkes kararında özgürdür.

DESTEKSE İSTENEN ŞARTSIZDIR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP'ye koalisyon teklifi olarak yorumlanan “Hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilecek” sözlerinin ardından partisinin bugünkü grup toplantısında da "Destekse istenen şartsızdır, katkıysa aracısızdır. Yeter ki terör illetinden kurtulalım, terörizm kuşatmasını birlikte yaralım" dedi. "Bir vatan, bir millet kaybetmeden derlenip, toparlanalım" diyen Bahçeli, "Kahramanlar Nusaybin başta olmak üzere ülkemin değişik yerlerinde mücadele verirken, Ankara'da post mücadelesine kapılmayalım. Titreyelim, kendimize gelelim, ihanete mızrak gibi, kurşun gibi saplanalım" ifadesini kullandı.

BAŞKANLIK SİSTEMİ
"Başkanlık tartışması 93 yıl önce kapandı, mevcut sistemle çare aramalıyız"

Ne yeni bir sisteme, yeni bir rejime gerek yoktur. Sonu macera olan arayışlara gerek yoktur. Devletin yeniden tanım ve tarif konusunda millet tamam diyorsa o zaman gündeme alınmalıdır. Her söz zaman kaybı, her teşebbüs yeni bir çatışma kaynağı olacaktır. Biz ne başaracaksak, mevcut sistem içinde düşünmeliyiz.

Başkanlık sistemi gelirse ne değişecektir. Hadi kuruldu sayalım. Başka hedeflere yönelmeyecek siyaset adamları nerededir. Buna nasıl mani olacağız.

Bu bir patinaj halidir geleceğimiz açısından mahsurludur. Güçler birliğini ortadan kaldırma tek elde toplamak milletimizi buhrandan buhrana sürükleyecektir.

Açık açık söylemeliyim ki bugünlere kolay gelmedik.

Bundan da dönmeyeceğiz taviz vermeyeceğiz

TERÖR MESELESİ
Bahçeli, terörle mücadelenin amansız bir şekilde sürdüğünü belirterek, şehitlerin kendilerini acıya boğduğunu aktardı. Bahçeli, Türkiye’nin kör bir şiddetin, köhne bir zihniyetin yörüngesinde olduğunu söyleyerek, “Siyaset tıkanırken, hainler palazlanmaktadır. Türkiye kanarken, millet yanarken, devlet yana yatarken terörizm kangreni hızla yayılmaktadır” ifadelerini kullandı.
  Şehadetlerin son bulmasını istediklerini anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Giderek artış gösteriyor; muhterem analarımızın göz pınarlarından akan yaş bitsin istiyoruz; tam tersi gerçekleşiyor. Türk milleti  imtihan ediliyor, adeta içine düşürüldüğü can pazarında kıvranıyor. Ancak terörizm ne kadar zalim, ne kadar ahlaksız, ne kadar kansız ise bu aziz millet o kadar güçlü, o kadar sabırlı, o denli soyludur. Allah’ın izniyle kanlı örgüt döktüğü kanda boğulacaktır. Teröristler aziz vatandan söküp atılacak, alayı yerle yeksan olacaktır. Terör destekçileri, terörizm kuryeleri, iblis taşeronları açtıkları nifak çukurlarına bir daha çıkmamak üzere boğulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti bunu başaracak, güç ve azim ve inançtadır. Millet, devletiyle bir ve bütündür. Yürekler aynı hedefe kilitlenmiştir. Heyecan ve hedef aynı geleceğe sabitlenmiştir

DAVUTOĞLU'NUN KARARI
Bizim amacımız AKP'nin zor günlerinde siyasi rant beklemek bize uygun değildir. Sandıktan çıkmış bir başbakanı görevden almak ancak AKP'nin saygı değer mensuplarına ve millete aittir. Neden bu gerekli görülmüştür. pelikan dosyasında neler yazdığı bizim meselemiz değildir.

Haftasonu yaptığım konuşmada söylediğim gibi kansız silahsız bir darbedir.

Davutoğlu'nu8 çok eleştirdik yine de millet iradesini alarak gelen bir başbakanın buruşturup kenara atılmasını kabul etmemiz mümkün değilidir. Cumhurbaşkanı kendi hesapları doğrultusunda davranmaktadır.

AKP'nin başına geçecek isimler hakkında bahisler oynanmaktadır. Kapalı kapılar arasında pazarlıklar sürmektedir. cumhurbaşkanının isim tercihini oylayacaklardır.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.