Barışmaya geleceklerdi

Şehit Fahrettin Aksu, eşini kaçırarak evlenmiş

Barışmaya geleceklerdi


DİYARBAKIR'da teröristler tarafından şehit edilen 13 askerden biri olan Erzincanlı Uzman Jandarma Onbaşı Fahrettin Aksu, eşi Hacer ile internette tanışıp kaçarak evlenmişti. Şehit Onbaşı Aksu'nun, eşinin ailesiyle barışmak için 15 gün sonra Hatay'a gitmeye hazırlandığı öğrenildi.

Ağrı'dan yıllar önce Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'ne göç eden Cemal Doğan'ın kızı 20 yaşındaki Hacer, 2 yıl önce internet üzerinden Jandarma Onbaşı Fahrettin Aksu ile tanıştı. İnternet üzerinden arkadaşlıklarını ilerleten ve evlenme kararı alan çift, ailelerinin evlenmelerine izin vermeyeceğini düşünerek 1.5 yıl önce kaçarak evlendi. Bu evlilikten çiftin 6 aylık Damla adını verdikleri bir kızları oldu. Hacer Aksu, kaçtığı için tepki gösteren ailesiyle görüşmeye hazırlanıyordu.

Hiç bir araya gielmediği damadının şehit olduğu haberini askeri yetkililerden alan 55 yaşındaki Cemal Doğan, "Kızım internette tanıştığı Fahrettin ile kaçarak evlendi. Bu nedenle biz kendileriyle küs olduğumuz için görüşmüyorduk. Ne damadımı ne de torunumu görebildim. Sadece internette fotoğraflarını gördüm" dedi.

BARIŞMAYA GELECEKLERDİ

Hacer Aksu'nun annesi İsmihan Doğan ise kızı ile telefonla görüştüğünü, küs olmaları nedeniyle henüz yüz yüze görüşmediklerini, ancak 15 gün sonra barışmak için damadı ile kızının Kırıkhan'a geleceğini söyledi. Damadı ile telefonla konuştuğunu belirten İsmihan Doğan, "Konuştuğumuz kadarıyla damadım çok iyi bir insandı. Kızımla kaçarak evlenmelerinin ardından beni arayarak özür diledi. 'İzninizi almadan bir iş yaptık bizi affedin' dedi. Damadım, kızım ve torunum 15 gün sonra Kırıkhan'a gelecekti. Onlarla kucaklaşıp barışacaktık. Ancak evimize damadımın şehit haberi geldi. Çok üzgünüz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER