Bilim Kurulu toplanıyor: Vaka artışları ve okulların açılış durumu gündemde

Artışa geçen vaka sayılarını değerlendirecek olan Bilim Kurulu, bugün saat 17.00’de toplanacak. Kurul, vaka sayılarını değerlendirecek, "Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı, koronavirüse karşı hangi tedbirler alınacak?" sorularının cevabını tartışacak.

Bilim Kurulu toplanıyor: Vaka artışları ve okulların açılış durumu gündemde

Normalleşmeyle artan koronavirüs vaka sayıları endişe yaratmaya devam ediyor. Uzmanlar sosyal mesafe ve tedbirler konusunda uyarılarını sürdürürken normalleşmenin başladığı 1 Haziran'da 827 olan günlük vaka sayısı dün bin 183 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Koronavirüs Bilim Kurulu da bugün saat 17.00’de artan vaka sayılarını değerlendirmek için toplanacak.

Vaka sayılarını değerlendirecek olan Bilim Kurulu’nun, “Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı, salgına karşı hangi tedbirler alınacak?” sorularının cevabını tartışacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, dün akşam saatlerinde bir açıklama yaparak değerlendirme sürecinin nihai aşamaya geldiğini duyurmuştu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacak karar, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır” ifadesine yer verilmişti.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER