CHP Kurultay'ında 2. gün: 60 kişilik Parti Meclisi için seçim yapılacak

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığa seçildiği CHP 36. Olağan Kurutay'ın 2'inci gününde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin seçimi yapılacak.

CHP Kurultay'ında 2. gün: 60 kişilik Parti Meclisi için seçim yapılacak
Kurultayın ilk gününde bin civarı olduğu belirtilen PM aday sayısının genel başkan seçiminin ardından 523'e düştüğü salondan gelen ilk bilgiler arasında.Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleşen CHP 36. Olağan Kurultayının ikinci gününde PM üyeliği ve YDK üyeleri seçilecek. Seçim öncesi spor salonun içerisi adayların pankartları ile donatıldı. Ayrıca adaylar salon içerisine stant kurarak afiş ve broşürlerini dağıttı.

Bin 266 delegenin oy kullanması beklenen seçimde PM üyeliği için 575, YDK üyeliği için ise 103 kişi başvuruda bulundu. Yapılacak olan seçimde 52 PM üyesi doğrudan delegeler tarafından, 8 isim de Genel Başkan tarafından Bilim Yönetim ve Kültür Platformu (BYKP) üyeliği için gösterilecek ve doğrudan PM'ye girecek. 15 kişilik YDK üyelikleri için de oy kullanılacak. CHP lideri Kılıçdaroğlu'da 52 kişilik Kaynak: CHP Kurultay'ında 2. gün: 60 kişilik Parti Meclisi için seçim yapılacak 
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 15:00

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER