CHP'de Yıldırım da aday adayı

CHP'de Yıldırım da aday adayı
CHP'de uzun yıllar siyaset yaptıktan sonra Silivri Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen ve geçtiğimiz aylarda görevden alınan Abdullah Yıldırım, devlet memurluğundan istifa ederek tekrar siyasete soyundu.
 Uzun yıllar Silivri'de siyaset yapan Yıldırım, dün gerçekleştirdiği basın toplantısı ile CHP'den Milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu. Açıklama yapan Yıldırım, hakkında basında yer alan haberlere de cevap verdi. Abdullah Yıldırım'ın basın açıklamasına kızı Serda Yıldırım Ataalp, CHP Eski İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, CHP'li Belediye Meclis Üyelerinden Taylan Memiş, Ramazan Sakallıoğlu, Cengiz Aksu, Rafet Keskin, Silivri Emniyeti Eski Müdürlerinden Tahsin Fidan ve çok sayıda CHP'li de katılarak Abdullah Yıldırım'a destek verdi.
Abdullah'ın suçu neymiş?
Yıldırım, geçtiğimiz aylarda yerel bir gazete tarafından atılan "Abdullah'ın Suçu Ne" manşetine de gönderme yaparak basında hakkında çıkan haberlere yanıt verdi. Yıldırım konuşmasında "3 ay önce bıraktığım belediye başkan yardımcılığı görevim ve bugün istifa ettiğim devlet memurluğum ile ilgili açıklama beklentisi içinde olduğunuzu biliyorum. 18 aya yaklaşan belediyedeki görev süremde, yönetim anlayışımızın farklılığı partime ve Silivri halkına duyduğum sorumlulukla bağdaşmıyordu. Benim belediyedeki varlığım bazı çevreleri rahatsız ettiği için özellikle hedef haline getirildiğimi biliyorum. Yıpratarak, sindirerek, kızdırarak çeşitli yollarla bezdirilmeye çalışıldım. Peki niçin böyle yapılıuyordu; neler oluyordu? Bir arkadaşımız gazetesinde "Abdullah’ın suçu ne" diye yazısına başlık atmıştı. Ben söyleyeyim Abdullah'ın suçu ne? Sırasıyla açıklıyorum. Siyasete başladığım yıldan beri siyasi çizgimde hiç bir yalpalama ve sapma olmadan sosyal demokrat ilkelerimi devam ettirmek. Üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin dışında hiçbir partide siyaset yapmamak. Kişisel çıkar ve beklentilerim için başka partiye geçmek veya gizli destek vermek gibi ihanette bulunmayı hiçbir zaman düşünmemek. 2004 seçimlerinde kendi hırsları ve çıkarları için belediyeyi AKP ye teslim edenler yüzünden moral çöküntüsü içinde günde bir kaç kişini uğradığı parti binasına bağlılık duygularıyla sahip çıkmak. Partinin her sabah kapısını açıp, masalarının tozunu alarak, çayını demleyen birkaç arkadaşımla birlikte çalışmaya devam etmek. 2007 genel seçimlerinde ilçe başkanı iken yerel iktidarda AKP olmasına rağmen o zamanki ilçe yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve üyeleriyle birlikte canla başla çalışarak İstanbul un ilçeleri arasında bir tek Silivri Cumhuriyet Halk Partisi'nin birinci parti olmasını sağlamak. 2007 referandumda yine aynı ruh ve heyecanla yüreklerini ve inançlarını ortaya koymuş partililerimizle Silivri Cumhuriyet Halk Partisi’ni birinci parti yapmak. 2009 yerel seçimlerinde birilerinin kendi siyası hırs ve ikbal beklentileri için AKP’ye teslim edilen emaneti; yani Silivri Belediyesi’ni geri almak. Bunun için yola çıktığı arkadaşlarıyla parti içinde direk hedef olarak asılsız yalan ve iftiralara rağmen inandığı ve inandırıldığı aday adayı için kendi varlığını ortaya koyma pahasına parti içinde mücadele edip inandığı ve o zaman güvendiği arkadaşlarıyla iktidar yolunu açmak. 2009 yerel seçimlerinde yine ilçe başkanı olarak partisinin tüm yetkili organlarıyla İlçe Yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Seçim Komitesi, Meclis Üyesi adayları, partimizin gönüllü isimsiz kahramanları ve Silivri halkı ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi'nin ATATÜRK'ün ilkelerini, programını, altı oku Silivri de iktidar yapmak. Bu onurlu görevi hakkaniyetle yerine getirmek ve seçim öncesi verilen sözleri gerçekleştirmek için her şeye rağmen sürdürmeye çalıştığım 18 aylık Başkan Yardımcılığı görevini titizlikle yapmak." dedi.
Hodri meydan diyorum...
Hesap vermeye hazır olduğunu ifade eden Abdullah Yıldırım açıklamasının devamında "Şunun çok iyi bilinmesini istiyorum ve altını çizerek özellikle soyluyorum; benim şahsımla ilgili halkıma ve partililerime veremeyecek hiçbir hesabım yoktur. İsteyen herkes ile istediği platformda konuşmaya ve tartışmaya hodri meydan diyorum. Hakkımda bazı gazetelerde yazılan asılsız haberler ile ilgili hukuki sureci başlatmış bulunmaktayım. Bundan böyle iftira ve yalanlara hukuk önünde hesap soracağım. Değerli konuklar, basın mensubu arkadaşlarım; canım çok yandığı için bu açıklamalarda bulunma gereği duydum. Sizleri davet etmemin asıl nedeni bugün devlet memurluğu görevimden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili aday adayı olmak onurunu sizlerle paylasmaktır. Tabiki hedefim iyi bir sıralamada yer alıp mecliste sizleri temsil etmek. Bunun için gerekli calışmayı yapacağımdan şüpheniz olmasın. Milletvekili olamasam da daha önceleri olduğu gibi partimin her kademesinde calışmış bir arkadaşınız olarak severek gönülden partimin uygun gördüğü her görevde çalışmak benim için onurdur. Bu süreçte bana destek olan her kararımda yanımda olan aileme ve yakın dostlarıma, sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Sizlere de katılımınızdan dolayı çok tesşekkür ediyorum. Bu arada bazı çevrelerden basın toplantısını partide yapmadığım için özellikle eleştiriler gelebilir. Henüz partiye üye olmadığım için burada açıklama yapmayı uygun gördüm.Hepinize tekrar teşekkür eder, sevgi ve saygılırımı sunarım" dedi.
Haber: Fatma Sarıbıyık

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.