Çöp ihalesi şubat meclisinde de tartışıldı

Çöp ihalesi şubat meclisinde de tartışıldı
Silivri Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısının birinci oturumu dün gerçekleşti. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın meclis başkanlığında gerçekleştirilen birinci oturumda çöp ihalesi konusu Karakaş ve Işıklar arasında tartışma yaşanmasına neden o
Başkan Işıklar’ın CHP Örgüt toplantısında Kamu İhale Kurumundan gelen kararı göstererekk, “bakalım AK Parti İlçe Başkanı Metin Karakaş bu kararla ilgili ne açıklama yapacak” sözleri üzerine, AK Parti İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Metin Karakaş meclise önerge vererek Başkan Işıklar’ın sözlerine karşılık cevap vermek istedi. AK Parti Gurubunun bu önergesini başkanlık makamına havale eden Başkan Işıklar; “henüz yargı aşaması tamamlanmamış bir konunun burada tartışılması doğru olmaz. Ancak bilgilendirme yapabiliriz. Zaten İçişleri Bakanlığından talep ettiğimiz müfettiş talebimize karşılık bugün müfettişler belediyemize geldi ve incelemelerde bulunuyorlar. Müfettiş incelemesi, Sayıştay’ın soruşturması ve Savcılık soruşturması tamamlandığında bu konu hakkında konuşmamız doğru olur. Yoksa söylediğiniz sözlerin altında kalırsınız” dedi. Başkan Işıklar’ın sözlerinin ardından söz alana Karakaş; “ Sayın Başkan siz CHP Gurup toplantısında Metin Karakaş buna ne cevap verecek dediğiniz için ben burada söz almak istedim. Ayrıca KİK’in vermiş olduğu karar bu ihale aklanmış olmuyor. Bizde soruşturma aşamasının tamamlanmasını sonuna kadar bekleyeceğiz”dedi.
 
CHP kapandı. Devlet’te mi kapandı?
Şubat ayı meclis toplantısının birinci oturumunda CHP ve AK Parti Gurubu arasında yaşanan bir diğer konu ise Silivri’nin girişinde ve çıkışında bulunan Türk Bayrağının şanlı bir şekilde dalgalandırılmasıydı. AK Parti Gurubunun bayrakla ilgili meclise sunduğu önerge iki gurup arasında tartışmaya yol açtı. Başkan Işıklar Bayrak konusunun siyasi polemik yapılmamasına dikkat çeker; Devleti ilk Cumhuriyet Halk Partisi kurmuştur. Bu nedenle siyasi polemik yapmak yerine o bayrağın anlamını,önemini ve ne almam ifade ettiğini yaşatmalıyız” dedi. Başkan Işıklar’ın sözleri üzerine Karakaş, geçmiş dönemde CHP’kapatıldı. Devlet’te mi kapandı cevabını verdi.
 
Çöp talebinizi bir zahmet Büyükşehir’e iletin
AK Parti Gurubu’nun köylere çöp konteynır’ı konulması önergesine Başkan Işıklar; “Büyükşehir’in vermesi gereken çöp hizmetini iki yıldır köylerimize biz veriyoruz. Sizde bir zahmet bu talebinizi Bükşehir Belediyesine iletin. Çünkü köyler Büyükşehir Belediyesinin hizmet sınırında” şeklinde cevap verdi.
 
 
Meclis Üyelerine 79 TL huzur hakkı
 Silivri Belediyesi şubat ayı meclis gündeminde yer alan,Silivri Kaymakamlığı hizmet binasına malzeme alınması, Meclis üyelerine toplantı huzur hakkı 79 TL ödenmesi ve İller Bankası’na yapılacak borçlanmanın proje kredisi olarak borçlanma yapılması karara bağlanırken, 2011 yılı tıbbi atık ücretlerinin tespiti, Silivri Beldiyesi 2011 yılı tarife ücretlerinde değişiklik ve ek tarife ücretleri yapılması, Selimpaşa Mahallesi, 41 pafta, 3612 parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan tadilatı, Gümüşyaka Mahallesi, 838 ada, 1 parsel, 839 ada, 1 parsel ve 840 ada, 1 parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Tadilatı Cuma günü gerçekleştirilecek olan ikinci oturumda karara bağlanmak üzere ilgili komisyonlara havale edildi. 
 
 Haber: Fatma Sarıbıyık
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.