Davutoğlu ''Projelerimizi 4 yıllık yaptık"!

Davutoğlu ''Projelerimizi 4 yıllık yaptık"!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, baskın seçim iddialarını yalanladı, "Önümüzdeki 4 yıl hiç bir seçim yok. Projelerimizi 4 yıllık yaptık" dedi.
 Davutoğlu "baskın seçim" iddialarını yalanlayan bir açıklama yaptı. Başbakan, "Önümüzdeki 4 yıl hiç bir seçim yok. Projelerimizi 4 yıllık yaptık" dedi.

AKŞAM YEMEĞİNDE KONUŞTU

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk Hava Yolları ve Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın katkılarıyla Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Kıdemli Danışmanı Cüneyd Zapsu tarafından verilen akşam yemeğinde de konuştu.

"BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KONUSUNDA ENGELLEME SÖZ KONUSU DEĞİL"

Başbakan Davutoğlu, Basın özgürlüğü konusunda herhangi bir engelleme, sınırlama söz konusu değil. Tutuklamalarla ilgili gelişmeleri yakından izliyoruz. 17 kişinin hiçbiri gazetecilik faaliyetlerinden dolayı tutuklu değil. Demokratikleşme ve reformlardan vazgeçmeyeceğiz. Türkiye bölgesinde istikrar adası olmaya devam edecek diye konuştu.

TERÖR OLAYLARINI ANLATTI: BÖLGENİN YÜZDE 1 ÖLÇEĞİ BİLE DEĞİL

Başbakan Davutoğlu, terör örgütlerine yönelik süren operasyonlara dair bir soruya, Bizler her türlü eleştiriye açığız. Türkiye'de hayatın katı şekilde engellendiği gibi bir propaganda ortaya konuluyor. Sizleri Türkiye'ye davet ediyorum. Paris saldırı sonrası ordu göreve çağırıldı. Her hangi bir yer terör örgütü tarafından saldırıya uğruyorsa orada kamu düzeni sağlanmalıdır. Cizre'de hastaneye atılan roketler söz konusu. Hukuk üstünlüğü, kamu düzeni ön koşuldur. Hiçbir ülke böyle bir terör hareketini kabul edemez. Bölgenin yüzde 1 ölçeği bile değil bunların yaşandığı alan. Bunla alakalı bir propaganda süreci yaşanmakta.

"PARLAMENTODA HERŞEY KONUŞULABİLİR ANCAK KİMSE DEFACTO BİR SİSTEM ORTAYA KOYDUĞUNU SÖYLEYEMEZ"

Belçika'da güvenlik önlemleri en üst düzeyde. Bu Belçika'nın otokratikleştiğini mi gösterir Hayat hakkı birinci önceliktir ve biz her sokakta kamu düzeninin olacağını ifade ediyoruz. Yıkıma ve zarara uğrayan vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Parlamentoda herşey konuşulabilir ancak kimse Defacto bir sistem ortaya koyduğunu söyleyemez dedi.

"DAEŞ'İ BİZ ENGELLİYORUZ"

Başbakan Davutoğlu, DAEŞ, insanlığa, İslam'a ve bölgemize karşı en büyük tehdittir. DAEŞ, İslam'a yönelik negatif bir imaj ortaya koymaktadır. DAEŞ'in Esad'la sorunu yok, DAEŞ'i biz engelliyoruz. Biz bütün terör gruplarına karşıyız. DAEŞ'e karşı mücadele için Musul'dayız diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.