"Devlet tehdite boyun eğmez"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazı çıkışı, Diyarbakır'daki terör saldırısıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Gül, Bebek Camii’nde kıldığı cuma namazı sonrası Diyarbakır’daki terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Şunu, terör örgütünün de bütün dünyanın da çok iyi bilmesi gerekir ki; devletimiz, asla tehditlere, şantajlara ve bu tip şiddete boyun eğmez. Bunu önce herkesin bilmesi lazım. Bunu yapanlar bundan bir şekilde bir çıkış yolu veya medet umanların sonu daima hüsran olacaktır. Her yerde böyle olmuştur. Milletin tekrar birbiriyle kucaklaşmaya başladığı ve birbiriyle konuşmaya başladığı bir zamanda teröristlerin bu saldırılarının altında çok maksat aramak gerekir.

Bunların çok tesadüfi olduğu kanaatinde değilim. Bunlar bilinçli olarak yapılan saldırılardır. Ancak buna karşı devletimizin mücadelesinde en ufak bir sarsılma olmayacaktır. Terörü bitirmek için, teröre asla taviz vermemek için ne gerekirse her şeye çok kararlı bir şekilde yapılmaya devam edilecektir. Bundan kimsenin şüphe duymamasını özellikle duyurmak isterim. Halkımız şüphesiz bunu biliyor, zaten en büyük destek de halkımızdan geliyor. Ancak teröristleri, teröre yataklık edenlerin, onlara herhangi bir şekilde sempatiyle bakanların da devletimizin, milletimizin bu kararlılığını muhakkak bilmesi gerekir."YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER