Edirne'de kilometrelerce tır kuyruğu

Edirne'de kilometrelerce tır kuyruğu
Hamzabeyli ve Kapıkule sınır kapısından yurt dışına çıkış yapacak yüzlerce tır, kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Kapıkule gümrük yetkilileri, tırların, ihracat yüklerini gidecekleri ülkedeki firmalara pazartesi günü ulaştırmaya çalışması nedeniyle, kuyruk oluşturduğunu belirtti.
Kapıkule'de tırların işlemlerinin kısa sürede tamamlandığını ifade eden yetkililer, Bulgar gümrüğünden kaynaklanan sebeplerden dolayı tırların Kapıkule gümrüğünde beklediklerini bildirdi.

Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda yaklaşık 180, Kapıkule'de ise halen 130 tır, çıkış için bekliyor.

“ÖMRÜMÜZ YOLLARDA GEÇİYOR"

Uluslararası taşımacılık yapan tırların sürücüleri yeni yıla direksiyon başında girdi.Türkiye'nin değişik illerinden yola çıkan sürücüler, yüklerini Avrupa ülkelerine götürmek üzere yola çıktı. Uzun yolculuğun ardından tır sürücüleri, Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarına ulaştı.

Sınır kapılarında saatlerce sıranın kendilerine gelmesini bekleyen sürücüler, eşleri ve çocuklarından uzakta yeni yıla girmenin hüznünü yaşıyor. Tır sürücülerinden İlker Kütükçü, gece saatlerinde kuyruğa girdiğini ve beklemeye devam ettiğini söyledi.

Yeni yıla direksiyon başında girdiğini belirten Kütükçü, “Tırcıların kaderi bu. Ne bayramı var, ne yeni yılı. Bizim bayramımız da yeni yılımız da direksiyon başında geçiyor. Sıkıntılarımızı görüyorsunuz, kaç saatten beri kuyrukta bekliyoruz. Her sefere çıktığımızda 'bu son' diyorum ama şartlar ortada. Çalışmak zorundayız. Herhangi bir iş güvencemiz yok” dedi.İstanbul'dan aldığı yükü Hollanda'ya götüren Hüseyin Özdemir de yeni yılda ailesinin yanında olmadığı için büyük üzüntü duyduğunu kaydetti.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.