Erdoğan: Tek Parti İktidarına Fırsat Verilirse...

Erdoğan: Tek Parti İktidarına Fırsat Verilirse...
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz tek parti iktidarına fırsat verirse, istikrar sürer." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim resepsiyonunda konuştu. Erdoğan, 1 Kasım seçimiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan'ın açıklamasında satır başları şu şekilde:

"SİVİL PROGRAMDA EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM"

"Bugün ve dün gerçekten iki önemli burada buluşma gerçekleşti, hipodrumdaki program. Öyle zannediyorum ki bugüne kadar olanların tamamen dışında bir uygulamaydı. Daha sivil bir yapıda böyle bir program gerçekleştirdik. Bu akşam da burada yine farklı bir şekilde yapalım istedik. Tüm emeği geçenleri kutluyorum.
"5 AY İÇERİSİNDE YAŞANAN SIKINTILARI TEKRAR YAŞAMAYALIM"

2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse o istikamette çıkacak olan neticeye saygı göstereceğiz. O çıkan sandıktan neticeye hep birliket sahipleneceğiz ondan sonra da yeni Türkiye'nin inşası. Şu 5 ay içerisinde yaşanan sıkıntıları tekrar yaşayalım istemiyoruz. Çünkü Türkiye'nin kaybedecek vakti yok, onun için pazar günü ülkemiz için bir kırılmadır bu. Kırılma noktasında inanıyorum ki milletimiz tercihlerini o istikamette kullanacaktır.

"G-20 ZİRVESİNDE ULUSLARARASI TERÖRÜ MASAYA YATIRACAĞIZ"

15-16 Kasım tarihlerinde de G-20 zirvesini gerçekleştireceğiz. Hayati bir önemi var, gerek uygulamada gerek yatırımlarda çok ciddi mesajların verileceği uluslarası terörü masaya yatıracağımız bir zirve olacak. Buradan çıkan netice inanıyorum ki o zirveye etki edecektir.

"MİLLETİMİZ TEK BAŞINA İKTİDARA FIRSAT VERİRSE İSTKRAR SÜRER"

Sandıktan çıkacak neticeyi önceden kalkıp da bizim şu anda şudur bir ifadeye kullanmak cumhurbaşkanı olarak bana yakışmaz, benim söylediğim bu andıktan çıkan neticeye saygı duyacağız. Milletimiz koalisyonlara fırsat vermeden tek başına bir iktidara fırsat verirse istikrar ve güven ortamının devamın da ciddi bir ortam hazırlar.

Siyasette kırgınlık küskünlük olmaz. Sandık bizim için saygı duyulması gereken en önemli mercidir. Cumhuriyeti sandığın üzerine inşaa ettik. Buradan taviz vermek mümkün değil.

"PYD'Yİ SİYASİ ÖRGÜTLENME OLARAK KABUL ETMİYORUM"

Kollektif terör eylemleri içinde PKK, İŞİD, DHKP-C, YPG var. PYD'yi siyasi bir örgütlenme olarak kabul etmiyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.