Facebook ve Google'dan internet hamlesi: Yeni proje açıklandı

Facebook ve Google, internet hızını ve güvenliğini daha çok artırmak için Amerika ile Güneydoğu Asya arasında 2 yeni deniz altı internet kablosu projesini hayata geçireceklerini açıkladı.

Facebook ve Google'dan internet hamlesi: Yeni proje açıklandı

Facebook'tan yapılan açıklamaya göre, Singapur, Endonezya ve Kuzey Amerika'yı birbirine bağlamak için büyük önem taşıyan 2 yeni deniz altı kablosu projesi duyuruldu.

Söz konusu projelerin yasal onaylara tabi olduğu belirtilen açıklamada, Asya-Pasifik bölgesi ve Kuzey Amerika arasına döşenecek kabloların internet kapasitesini daha çok artıracağı belirtildi.

Yapılan Açıklamada, "Echo" ve "Bifrost" adı verilen kabloların ilk transpasifik kablolar olacağı ve genel transpasifik kapasiteyi yüzde 70 artıracağı söylendi.

Google'dan yapılan açıklamada şirketin "Echo" projesine yatırım yapacağı belirtildi. Söz konusu kablonun bölgede Google Cloud Platformu'nu çalıştıran uygulamalara bağlanan kullanıcılar için gecikmeyi azaltacağı aktarıldı.

Altyapı yatırımlarının bölgesel ekonomik faaliyet üzerinde önemli etkilerinin olabileceğini söyleyen açıklamada, "Echo" kablosunun 2023' yılında hizmete hazır hale gelmesi bekleniyor.

Kaynak: Halk Tv

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER