'Geçmişin acısını bizden çıkarmasınlar'

'Geçmişin acısını bizden çıkarmasınlar'
'BALYOZ soruşturması' kapsamında tutuklananların eşleri bugün Ankara'da Anıtkabir'de toplanıyor

'BALYOZ soruşturması' kapsamında tutuklanarak Hasdal Cezaevi'ne gönderilen muvazzaf ve emekli general, amiral ve diğer subayların eşleri bugün Ankara'da Anıtkabir'de toplanıyor. Son tutuklamalara gerekçe gösterilen belgelerin bulunduğu iddia edilen Donanma Komutanlığı Gölcük Deniz Üssü'nde görevli amiral ve subayların eşlerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik grup da bu sabah 2 otobüsle Ankara'ya haraket etti. Subay eşleri, geçmişin acısının bugünkü subaylardan çıkarılmak istendiğini savundu.

Gölcük'ün Yüzbaşılar Semti'nde bir alışveriş merkezi önünde saat 07.00'de toplanmaya başlayan amiral ve subayların eşleri, yağan yağmura rağmen ellerinde bayraklarla otobüslerin gelmesini bekledi. Balyoz iddiasıyla tutuklananlar arasında bulunan muvazzaf askerlerden Donanma Komutanlığı Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Ahmet Türkmen'in eşi Nuray Türkmen adil bir yargılama istediklerini söyledi. Diğer subay eşlerinin de destek verdiği, son derece üzgün olan ve iki gün önce eşini cezaevinde ziyaret ettiğini söyleyen Nuray Türkmen, şöyle dedi:

"Eşlerimizin haksız yere tutuklandıkları için buradayız. Onların adil olarak yargılanmasını istiyoruz. Onların arkasındayız. Bırakmayacağız. Hak, hukuk adalet istiyoruz."

Ankara'ya giden grup adına konuşan adını açıklamayan bir subay eşi de, geçmişin acısının bugünkü subaylardan çıkarılmak istenildiğini ileri sürerken şöyle konuştu:

"Arkadaşlarımızın adil olarak yargılanmasını istiyoruz. Onların yanındayız. Hepimiz biriz. Arkadaşımız dün açık görüşte eşiyle birlikte görüştü. Gayet kuvvetliler. Biz de onlara destek olmak amacıyla Anıtkabir'de sesimizi duyurmak istiyoruz. Herkes lütfen bizi takip etsin. Bizi anlamaya çalışsınlar. Sadece hak, hukuk, adalet istiyoruz. Adil olarak yargılanmak istiyoruz. Her şeyin tek taraflı olarak değerlendirilmesini istemiyoruz. Geçmişin acısını da bizden çıkarmasınlar lütfen."

Aralarında halen Donanma Komutanlığı'nda görevlerinin başında olan yüksek rütbeli subayların eşlerinin de bulunduğu 100 kadar subay eşi, diğer kentlerden gelecek subay eşleriyle Anıtkabir'de buluşmak üzere Ankara'ya hareket etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.