İBB:“Tatilde öğrenci servisine para vermeyin”

İBB:“Tatilde öğrenci servisine para vermeyin”
İstanbul Büyükşehir Belediyesi okul yarıyıl tatillerinde öğrenci servislerine herhangi bir ücret ödenmeyeceğini açıkladı

İBB’den konu ile ilgili açıklama şöyle:

“UKOME kararı gereği, belirlenen okul servis ücret tarifesi ve uyulacak şartlarda belirtildiği üzere “okul yarıyıl tatillerinde öğrenciler ve veliler tarafından her hangi bir ücret ödenmeyecek”.


Daha önceki yıllarda veliler tarafından, öğrencilerin yarıyıl tatillerinde okula gitmedikleri günler için okul servislerine ödedikleri ücretlerle ilgili gerek Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne gerekse İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili diğer birimlerine ulaşan görüş ve istekleri doğrultusunda yarıyıl tatili için öğrencilerin okula gitmedikleri günlerde ücret ödememesi karara bağlanmıştı.

Buna rağmen bazı okul servis taşıyıcılarının yarıyıl tatilinin içinde bulunduğu ay’ın ücretini tam olarak istediklerini belirten şikâyetler tarafımıza ulaşmaktadır.

Öğretim yılı boyunca resmi ve idari tatiller ise ücrete tabidir. Alınan bu UKOME kararına uymayan ve yarıyıl tatilinde öğrencinin okula gitmediği günler için ücret talep eden okul servis taşımacılık hizmeti verenler için ilgili cezai müeyyideler uygulanacak.

Ücret tarifesinde belirtilen fiyatların dışında ücret talep eden ya da ilgili UKOME kararında belirtilen hükümlere uymayan ve vatandaşa/müşterisine gerektiği gibi davranmayan okul servis araçları ve şoförleri hakkında tüm şikâyetler Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne iletilebilir.”

 


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.