Kılıçdaroğlu: İçim Kan Ağlıyor

Kılıçdaroğlu: İçim Kan Ağlıyor
Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da yaşanan patlama sonrası tüm programlarını iptal etti. Kılıçdaroğlu, "Üzgünüm. İçim kan ağlıyor. Türkiye bu tabloyu hak etmiyor." dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da yaşanan patlama sonrası tüm programlarını iptal etti. Kılıçdaroğlu'nun Ankara'ya dönerek yaşanan patlama ile ilgili gelişmeleri takip edeceği öğrenildi.

"İÇİM KAN AĞLIYOR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıları değerlendirirken, "Türkiye'nin acıya ve kana bulaştırılması bizim hak etmediğimiz bir tablodur. Üzgünüm. İçim kan ağlıyor." dedi. Kılıçdaroğlu, terörün durdurulması için kendilerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduklarını açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun konuşurken sesinin titremesi dikkat çekti.


"YAZIK GÜNAH DEĞİL Mİ BU ÜLKEYE?"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara'daki bombalı saldırılar üzerine Türkiye'deki bütün etkinliklerini iptal ettiklerini, bu acıların son bulmasını umduklarını söyledi. Ankara'ya gitmeye karar verdiğini partili yöneticilerle ne yapacaklarını görüşeceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Bilgi almaları için bütün milletvekillerimizi gönderdim. Gelen rakamlar iç açıcı değil. 2 canlı bombadan söz ediliyor. Gerçek nedir öğrenmek isteriz. Gerçeğin altını da çizmek gerekiyor. Yazık günah değil mi bu ülkeye? Beraber huzur güven içerisinde yaşayabiliriz. Ne derdimiz var? Neden gencecik insanlarımız teröre kurban gitsin. Huzur içinde yaşayan bir ülke istiyoruz. Görüş ayrılıklarımız olabilir. Ancak bunu terör noktasına taşımayı kabul etmiyoruz. Terörü bitirme konusunda bizden kim ne istiyorsa açık çek veriyoruz. Ne isteniyorsa yapmaya hazırız. Terörü bitirmek için ne istiyorsanız bütün gücümüzle onu yapmaya hazırız. Analar ağlamasın, lafla ağlamıyor. Çaba harcamamız gerekiyor. Defalarca söyledim tekrar söylüyorum bütün siyası partiler amasız, fakatsız hareket etmelidir. Teröre karşı hepimizin onurlu, dik davranmamız gerekiyor. Bedel ödememiz gerekiyorsa öderiz. Barış istemek ne zamandan beri suç olmaya başladı. Birlikte yaşamak ne zamandan bu yana suç olmaya başladı. Türkiye'de, Orta Doğu'da başladı. Türkiye'yi Orta Doğu bataklığına sürüklemeye çalışıyorlar. Ben konuşmayayım da ne yapayım? Türkiye, huzurlu, güzel bir ülke olsun, ülke yöneticileri sorumlu olsun istiyoruz. İçim kan ağlıyor."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.