Mansur Yavaş Uğur Dündar'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusunu yanıtladı

KRT TV ekranlarında yayımlanan Şimdiki Zaman'ın bu haftaki konukları gazeteciler Barış Yarkadaş, İsmail Saymaz, Uğur Dündar, Elfin Tataroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu.

Mansur Yavaş Uğur Dündar'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusunu yanıtladı

KRT TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman programında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Uğur Dündar'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusunu cevapladı.

Usta gazeteci Uğur Dündar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a "Sizinle ilgili her paylaşımımda 'işte benim Cumhurbaşkanı adayım' yorumu yapılıyor. Acaba siz Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünür müsünüz?"

Mansur Yavaş, "Önce bu dönemimizi güzel geçirelim. Bu dönemde yapılan işlerin sokakta karşılığının güzel alınması gibi mutluluk verici bir şey yok."

Gazeteci Barış Yarkadaş "2023'yılında Belediye Başkanı aday değil misiniz? Cumhurbaşkanı adayı değilim dediniz ben öyle anladım."

"Bir iş yaparken başka işe odaklanırsanız başarılı olamazsınız" diyen Mansur Yavaş, yoğun ısrarlar karşısında "Gaybı Allah bilir diyeceğim, anlam çıkaracaksınız."

Uğur Dündar "İnsan geleceği bilemez ama kendisini geleceği taşıyan yolda nasıl iz bırakacağını bilir."

Bunun üzerine Mansur Yavaş "Popüler olmak, hemen bir makama yakıştırılmak için yeterli değil. Toplumda beğenisi çok daha yüksek insanlar var, onların da aday olması gerek o zaman. Bunu değerlendirmek için Ankaralılar ve Türkiye yaptığım tüm işler tam olarak tartmalı, gerisini Allah bilir."

Kaynak:KRT TV//Gerçek Gündem

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER