Mehmet Akif Ersoy Beylikdüzü’nde anıldı

İstiklal Marşımızı yazan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 76. Yıldönümünde Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen hayatının konu edildiği sergi ve panelde anıldı.

Mehmet Akif Ersoy Beylikdüzü’nde anıldı

Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un anısına gece düzenlendi. 27 Aralık 1936 yılında aramızdan ayrılan İstiklal Marşımızın yazarı olan Mehmet Akif Ersoy’un 76. Ölüm yıldönümünde Beylikdüzü’nde duygu dolu anlar yaşandı. Araştırmacı ve yazar Yusuf Çağlar’ın Mehmet Akif Ersoy’un fotoğraf ve eserlerinden derleyerek oluşturduğu koleksiyonları Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki fuaye alanında sergiye açıldı.Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. İbrahim Bülbüllü ve Yazar Yusuf Çağlar’ın birlikte açtıkları sergide, Çağlar, konuklara eserleri tanıttı. Beylikdüzü Belediyesi tarafından hazırlanan Mehmet Akif köşesinde de vatandaşlar hatıra defterine milli şairimiz için düşüncelerini günün anısına aktardılar.
Uzun, Akif’in dörtlüğü ile seslendi

Mehmet Akif Ersoy hakkında yaptığı araştırmalarla bilinen yazar Yusuf Çağlar serginin ardından anma törenine katılan vatandaşlara,şairimizin hayatı ile ilgili bilgileri fotoğraflar eşliğinde aktardı. Panelin sonunda yazara çiçek takdim eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Mehmet Akif Ersoy’un tüm nesillere aktarılması ve anlatılması gereken bir değer olduğunu dile getirerek Akif’in şiiri olan Müslümanlık nerde, bizden geçmiş insanlık bile... Âlem aldatmaksa maksat, aldanan yok, nâfile! Kaç hakikî Müslüman gördümse, hep makberdedir; Müslümanlık, bilmem amma, galiba göklerdedir! Dörtlüğü ile geceyi sonlandırdı.
Geceye Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yalçın, Efrahim Yeşil, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkan Yardımcısı Atilla Yılmaz, Belediye Meclis Üyesi Kader Göllü, Belediye Başkan Danışmanı Av. Ercan Ay ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2012, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER