Meteoroloji’den yağmur ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 4 Kasım hava durumu raporu yayınlandı.

Meteoroloji’den yağmur ve fırtına uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 4 Kasım hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun batı kesimleri için bugün sağanak yağış ve fırtına uyarısı yapıldı.

Öte yandan hava sıcaklıklarındaki ki yükseliş İstanbul başta olmak üzere yurt genelinde hissediliyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İstanbul’a yağmur yağacak mı? İşte, Meteoroloji tarafından yapılan son tahminler…
 
 
Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 4 Kasım Pazartesi hava durumu raporu yayınlandı. Haftanın ilk günü başta çalışanlar ve öğrenciler olmak üzere dışarıda işi olan bugün hava durumunun nasıl olacağını merak ediyor. Yapılan son tahminlere göre yurdun batı kesimleri için sağanak yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. Peki, bugün İstanbul hava durumu nasıl? İşte, 4 Kasım yurt geneli ve Ankara, İzmir İstanbul hava durumu raporu…


SICAKLIKLAR ARTIYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Edirne, Kırklareli ve Antalya çevreleri ile Tekirdağ'ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının kuzey ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI

Yağışların; bugün öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Rüzgarın; bugün öğle saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu yönlerden Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Yağmur beklenen iller şu şekilde: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Manisa İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya


 
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 08:31

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER