Şahin'de istifa etti

Şahin'de istifa etti
CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Erol Şahin'de partisinden milletvekili aday adayı olmak üzere ilçedeki görevinden istifa etti.Şahin; "Şunu herkesin bilmesini istiyorum dünde bugünde yarın da Partimizin iktidar olması için Partimin bir neferi olarak Cumhuriy
CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Erol Şahin'de partisinden milletvekili aday adayı olmak üzere ilçedeki görevinden istifa etti.Şahin; "Şunu herkesin bilmesini istiyorum dünde bugünde yarın da Partimizin iktidar olması için Partimin bir neferi olarak Cumhuriyet Halk Partisinin İktidara gelmesi için partimin ve örgütün vereceği her görevi seve seve kabul edeceğimi Partililerimizin, kamuoyunun bilmesini isterim." şeklinde konuştu. Başkan Erol Şahin açıklamasında şunları söyledi:


"Yaklaşık 4 yıldır Büyükçekmece İlçe Başkanlığı görevini yapmaktayım. İlçe Başkanlığına dönemin CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin tarafından atandım;  daha sonra   CHP Büyükçekmece örgütünün 2007 – 2009  Kongrelerinde örgütün ve delegenin desteğini alarak İlçe Başkanı seçildim. Göreve geldiğimde, Büyükçekmece 9 Belde 1 İlçe Merkezi olan, yaklaşık 1.5 milyon nüfusu olan bir ilçe idi.
Ancak AKP’nin çıkardığı yasa gereği Beldelerimizin kapatılması ile bölgemizde  3 İlçe kuruldu. Arkadaşlarımın ve örgütün   bana vermiş oldukları görevle Büyükçekmece İlçe Başkanlığına devam ettim. O günden bu yana örgütümle sizlerle iki seçim yaşadık, bu seçimlerin birincisi 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri idi, bu seçimde bütün baskılara rağmen örgütümüzün büyük çaba ve azmi ile 30 yıl sonra da olsa CHP Bayrağını Büyükçekmece semalarına çekmeyi başardık. İkincisi ise 12 Eylül 2010 Referandum seçimleri idi, bu seçim daha zor bir seçim olmuştu, çünkü siyasi iktidar kendine göre bir yargı oluşturmak için her türlü baskıyı kullanıyordu ama siz Büyükçekmece örgütü bölgemizde AKP’ye geçit vermeyerek, % 54’lük bir oy oranıyla AKP Anayasasına Hayır dediniz.
Geldiğimiz bu günde ise gerek yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın desteği gerekse örgütümün destekleri ve  telkinleri doğrultusunda Milletvekili Aday Adayı olmak için İlçe Başkanlığı görevinden     istifa ediyorum.
         Şunu herkesin bilmesini istiyorum dünde bugünde yarın da Partimizin iktidar olması için Partimin bir neferi olarak Cumhuriyet Halk Partisinin İktidara gelmesi için partimin ve örgütün vereceği her görevi seve seve kabul edeceğimi Partililerimizin, kamuoyunun bilmesini isterim.
Bu kararı alırken İlçe Örgütümüzün, Belediye Meclis Grubumuzun ve Belediye Başkanımızla yapmış olduğum görüşmeler sonucu, bana vermiş oldukları destek ve güvenden dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
                                                                                       

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum