'Sivil bir darbe yaşıyoruz'

'Sivil bir darbe yaşıyoruz'
ADD Genel Başkanı Çölaşan, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.
SAMSUN'a gelen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, darberinin sadece askeri değil sivil de olabileceğini söyledi.

"Şu anda sivil bir darbe zaten yaşıyoruz" diye konuşan Çölaşan, Türkiye'nin Cumhuriyeti' nin 87'inci yıl sonunda çökmesinin söz konusu olduğunu belirtti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan, derneğinin Samsun Şubesi tarafından düzenlenen yeni yıl kahvaltısı programına katıldı. Yaklaşık 300 dernek üyesiyle Büyük Samsun Oteli'nde bir araya gelen Genel Başkan Çölaşan, yaptığı konuşmada ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de kemalizmin hiçbir ilkesinin eskimediğini ve modasının geçmediğini söyleyen Genel Başkan Çölaşan, “Bir toplum çağdaşlıktan uzaklaştığında orada demokrasi olmaz. İşte şimdi bizde olduğu gibi. Orta çağ karanlığında herkes gider seçimde oy verir ama verdiği oyun farkında bile değildir. Kime verdi niye verdi. Birisine yolda sorarsınız. Aç mısınız, geliriniz var mı? Ailesinde 5 tane işsiz, okumuş çocuğu işsiz, kocası işsiz. Sorarsınız nereye oy verdiniz ? Bu kötü politikaları uygulayan partiye oy veriyor. Demek ki bir eksik var bir şey var. Birileri doğru bir şeyleri anlatmıyor" dedi.

İleri demokrasi uyguluyorum diyenlerin çıkarttıkları yasalarda demokrasiden eser olmadığını ileri süren Tansel Çölaşan, "Demokrasi diye diye alttan diktatörlüğü kuruyorlar. Burada bir parti işi yok. Türkiye'nin Cumhuriyeti'nin 87'inci yıl sonunda çökmesi söz konusu. Diyeceksiniz ki hayal mi kuruyorsunuz. Hayır. İslam coğrafyasında, tek demokrasi tek demokratik Cumhuriyet Türkiye Cumhuriyeti. Ve her nerede olursa olsun bu cumhuriyeti yıkmak istediklerinde, başka ülkelerden çok farklı bir dirençle hala karşılaşıyorlar. Yoksa biz Sırbistan olsaydık, Rusya olsaydık çoktan bölünmüştük" diye konuştu.

Darbenin sadece askeri olmadığını sivil darbede olabileceğini açıklayan ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, “Darbe illa asker üniformasını giyip gidip kışladan çıkıp bir yerleri ele geçirmekle olmaz. Şu anda sivil bir darbe zaten yaşıyoruz. Biz askerisine alışmıştık ama dikkat edin onu da sorgulayın 27 Mayıs hariç, 12 Eylül, 12 Mart darbeleri gerçekten darbedir. Ne zaman Türkiye anayasasıyla ileriye gitmeye çalışsa geriye gitsin diye yapılmıştır. Darbe gerici bir eylemdir. Siz telefonla konuşmaktan korkuyorsanız arkadaşınızla rahat konuşamıyorsanız telefonlarınızı gizleyip de masa altından belli bir konuyu konuşabiliyorsanız o korku dediğimiz ortam oluşmuşsa işte darbe vardır. Sivil darbedir. Üniformalı gelmemiştir de siviller gelmiştir fark etmez" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.