Vaka sayılarının arttığı şehirde yeni tedbir: 12 Ağustos'tan itibaren...

Rize’de son günlerde vaka sayılarının artması nedeniyle acil durumlar hariç hastanelerde randevusuz hastaya bakılmayacağı bildirildi. Söz konusu karar 12 Ağustos’tan sonra geçerli olacak.

Vaka sayılarının arttığı şehirde yeni tedbir: 12 Ağustos'tan itibaren...

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuya ilgili yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, ilde artan vaka sayısı nedeniyle hastanelerdeki normal servis yatakları ve yoğun bakım alanlarının kapasitelerinin zorlandığı belirtildi.

Buna göre, ilde 12 Ağustos’tan sonra hastaneye gidecek vatandaşların MHRS ya da 182’den randevu alması gerekiyor.

Açıklamada, hem sağlık hizmetine çok daha fazla ihtiyacı olan ağır ve zor durumdaki hastalara yer açarak daha iyi hizmet sunabilmek hem de hastane ortamlarını son günlerde artan vaka sayılarının akabinde yüksek riskli bulaşıcı ortamlara dönüştürmemek amacıyla zorda kalınmadıkça hastanelere başvurulmaması talep edildi.

MHRS YA DA 182’DEN RANDEVU ALINMASI GEREKİYOR

Hastanelerde, 12 Ağustos Perşembe gününden itibaren sadece Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) veya 182 numaralı hat üzerinden randevu alanların muayene olabileceğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bunların yanı sıra oluşabilecek her tür acil durumlarda, yine kanser tedavisi, gebe takibi ve benzeri gibi durumlarda sunulan hizmette herhangi bir kesinti söz konusu olmayacaktır.

Bu gibi durumlarda hastanelerimizin bütün imkanlarıyla 24 saat esaslı vatandaşımızın hizmetine açık olduğu bilinmelidir. Aile hekimlerimiz ise ellerinden geldiğince vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet vermeye devam edecekler.

Kovid-19 vakalarının hızla tırmandığı bu zor günlerde kıymetli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için mecbur kaldığımız kısıtlamalardan dolayı vatandaşlarımızdan anlayış ve hoşgörü bekliyoruz.”

 
 
 
 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER