Ve beklenen istifa geldi...!

Ve beklenen istifa geldi...!
CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) genel seçimlerde milletvekili adayı olacak örgüt yöneticilerinden 10 Ocak'a kadar istifa etmelerini istemesinin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek' bugün istifa etti.

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) genel seçimlerde milletvekili adayı olacak örgüt yöneticilerinden 10 Ocak’a kadar istifa etmelerini istemesinin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek görevinden istifa etti.

Şimşek, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın  toplantısında, Haziran ayında görevi devraldığını belirterek, 6,5 aylık bir  yolculuğa veda ettiğini kaydetti.

Bu dönem içinde partililerle çok güzel bir çalışma yürüttüklerini, güzel  mitingler yaptıklarını anlatan Şimşek, emeği geçen örgütüne teşekkür ettiğini  dile getirdi.

İl başkanlığı olarak 6,5 aylık süreç içinde teknolojiyi kullandıklarını  ifade eden Şimşek, şunları kaydetti:

“Bu süreç içinde 15 bin arkadaş partimize katıldı. İstanbul Büyükşehir  Belediyesinin gerçek yüzünü halkımızla paylaştık. İGDAŞ'ın satışını yargıya  taşıdık. Şehir hatlarını usulsüz bir şekilde bir şirkete peşkeş çektiler.  İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerinin, Ak Parti kültür günleri  olduğunu, yandaşlarını zengin etme projesi olduğunu anlattık. Yolsuzluklar devam  ediyor. AK Partililer zenginleşti.”

Ak Parti döneminde bir lale devri yaşandığını savunan Şimşek, “Halk  yoksul, AK Partililer ise lale devrinde. Öğrenciler cop, üniversiteler YÖK, iş  adamları maliye, işçiler ise biber gazıyla susturuluyor” dedi.

Berhan Şimşek, bugün itibarıyla görevinden istifa ettiğini açıklayarak,  şöyle konuştu:

“Aylar önce bir toplantıda öneride bulundum. 1978'den beri partinin  üyesiyim. Birçok seçim çalışmasına katıldım. İl başkanları seçime az bir zaman  varken milletvekili olmak için istifa ediyordu. Partinin başında kimse kalmıyor.  '5-6 ay önce istifa etsin ve yeni heyecanlar yaratılsın' demiştim. Bu öneriyi il  başkanı kimliğimle aylar önce söylemiştim. Kabul gördü. Genel başkanımız,  'Haziran ayına kadar görevinde kal' dedi. Ancak ben, milletvekili adayı olmak  istediğim için istifa ediyorum. Onun izniyle 6,5 aydır üyesi olmaktan hep şeref  duyduğum partideki bu görevimden istifa ediyorum.”

 İstifalar sürecek

Öte yandan CHP Merkez Yönetim Kurulu, (MYK) 3 Ocak'ta yaptığı toplantıda genel seçimlerde milletvekili adayı olacak il, ilçe ve belde başkanlarıyla yönetim kurulu üyelerinin 10 Ocak'a kadar istifa etmeleri için tavsiye kararı almıştı. Düzce, Kars ve Kastamonu il başkanları istifalarını ilk açıklayanlar olurken Pazartesi gününe kadar istifaların artması bekleniyor. İstifalarla boşalan il başkanlıklarına atamanın 10 Ocak Pazartesi günü toplanacak MYK'da yapılabileceği belirtiliyor.

Nalbantoğlu istifa edecek

CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu'nun da milletvekili adayı olmak için görevinden istifa edeceği öğrenildi. CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı ise istifa edip etmeyeceğinin sorulması üzerine 10 Ocak Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleyerek bu konudaki kararını açıklayacağını bildirdi. Yıldızlı'nın istifa etmeyip il başkanlığına devam edeceği ifade ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.