Yeni dönemde örgütlerle mücadele artacak: FETÖ ile mücadelenin simge ismi Karaçalı'ya önemli görev!

15 Temmuz 2016 kanlı darbe girişimi öncesinde FETÖ ile mücadele ön saflarda yer alarak çok önemli kararlara imza atan hakim Durmuş Karaçalı, BAM'a Daire Başkanı olarak atandı. Karaçalı'nın son kararname ile Daire Başkanı olmasının başta FETÖ olmak üzere, yasa dışı örgütlerle savaşın daha da artacağının işareti olduğu ifade edildi.

Yeni dönemde örgütlerle mücadele artacak: FETÖ ile mücadelenin simge ismi Karaçalı'ya önemli görev! 
Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) yaz kararnamesi yayınlanmış ve 5 bin 75 adli ve 351 idari hakim ile savcının görev yerleri atamalarla değişti. 

HSK'nın atama kararları ile Eskişehir, Kocaeli, Kayseri'nin de arasında bulunduğu 33 ilin başsavcılıklarına da atamalar yapıldı. 

Bu kararname ile ilk defa başörtülü bir il başsavcı da atandı. Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz, Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı oldu. 

Gümüşhane'ye atanan Tuba Ersöz Ünver, ilk başörtülü kadın il başsavcısı olarak tarihe geçtiGümüşhane'ye atanan Tuba Ersöz Ünver, ilk başörtülü kadın il başsavcısı olarak tarihe geçti
Yaşam


FETÖ İLE MÜCADELENİN SİMGE HAKİMİNE DİKKAT ÇEKEN ATAMA
Yaz kararnamesi ile yapılan atamalardan birisi de hakim Durmuş Karaçalı oldu. Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadelenin sembol isimlerinden olan,17-25 Aralık yargı darbesi ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde, FETÖ'ye karşı Çağlayan Adliyesi'nde ciddi manada mücadele vererek önemli kararlara imza atan ve "korkusuz hakim" olarak ün yapan Durmuş Karaçalı, Bölge Adliye Mahkemesi ‘nde Daire Başkanlığı'na atandı.

Hakim Karaçalı, Bölge Adliye Mahkemesi’nde üye olarak görev yapıyordu.

HAKİM KARAÇALI BİR ÇOK ÖNEMLİ DAVADA GÖREV YAPTI
Hukukda cesurca verdiği kararlar ile tanınan ve FETÖ'nün hedefine aldığı hakim Durmuş Karaçalı, İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği yaptığı dönemde MİT TIR'ları, Selam Tevhid dosyası, Hrant Dink davası gibi birçok dosyada önemli kararlara imza atmıştı.

Karaçalı,15 Temmuz 2016 kanlı darbe girişiminden önce, FETÖ ile mücadelede hukuk alanında ön saflarda yer almıştı.

KARAÇALI'NIN ATANMASI, FETÖ İLE MÜCADELE YENİ DÖNEMİ BAŞLATIYOR
Öte yandan SuperHaber'in elde ettiği bilgilere göre hakim Durmuş Karaçalı'nın, son kararname ile BAM'a daire başkanı olarak atanmasının FETÖ ile mücadelenin daha da artarak devam edeceğinin işaretin olduğu ifade edildi.

Yine yeni atamalar ile FETÖ'nün dışında çeşitli terör ile organize suç örgütleri ile yapılan mücadelenin hukuk olarak da adaletli, tarafsız, kararlı ve herhangi bir şekilde etki altına alınamayan savcılarla yürüyeceğinin kanıtı olduğu kaydedildi.

.

KAYNAK: SUPERHABER.COM

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER