İstanbul Valiliği'nden sıcak hava uyarısı

İstanbul Valiliği, bugünden itibaren hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 4 ile 8 derece üzerinde seyredeceğini açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden sıcak hava uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; bugünden itibaren bölge genelinde hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Marmara Bölgesi'nde yağış beklenmiyor. Sıcak havanın bugün, hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca etkili olması bekleniyor.

İstanbul Valiliği de yurttaşlara çağrı yaparak sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri arasında yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşları sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Çöl sıcakları geliyor

Cezayir'den gelecek sıcak hava dalgası Türkiye genelindeki sıcaklıkları belirgin oranda yükseltecek. Beklenen sıcak hava dalgası Türkiye'yi cuma gününden itibaren etkisi altına alacak. Cezayir üzerinden gelecek çöl sıcaklıklarıyla birlikte yurt genelinde sıcaklıklar 35-42 dereceye ulaşacak.

Marmara Bölgesi'nde başta İstanbul olmak üzere pazar günü 35 derece, Ege'de hafta sonu sıcaklık 40 dereceye ulaşacak.

 
 
 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER