Kayıp araç filosu Sakarya'da bulundu

İBB'nin 'kayıp' milyonlarca TL'lik araç filosunun bir kısmı AK Partili belediyede bulundu iddiası gündeme bomba gibi düştü. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun belediye için kiralanmış ve belediyede olmayan araçların belediyeye iadesi aksi halinde yasal işlem yapacağını açıklamasının ardından gözler İBB envanterindeki araçlara çevrildi

Kayıp araç filosu Sakarya'da bulundu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener daha önce yaptığı bir açıklamasında, 'Şu ana kadar yapılan incelemeler sonucunda sadece 6 bin civarında İBB'ye ait lüks aracın kayıp olduğunu ve bu araçların kimlere verildiğinin dahi belli olmadığını ifade etmişti. Haberin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iddialarla ilgili soruşturma başlattığı ve araç envanterinin inceleme altına alındığı öğrenildi. Herkesin dikkati özellikle AK Parti'nin teşkilatlarında görev yapıp, İBB'den kendisine araç tahsis edildiği iddia edilen kişilerin kullandığı binek araçlara çevrilmişken İBB'ye ait iş araçlarından bir kısmı ise Sakarya'da ortaya çıktı.

İBB logosu söküldü

gazzetta9'dan Celal Eren Çelı̇k'in haberine göre; seçim akşamı İstanbul'dan ayrılan İBB'ye ait araçlardan büyük bölümü Sakarya'nın AK Parti'li Erenler Belediyesi'nin asfalt şantiyesine çekildi.

İki gün burada kalan araçlar daha sonra Sakarya'nın merkez ilçelerine dağıtıldı. Dağıtılan araçlardan bazıları Serdivan Belediyesi'ne ait şantiye şefliğine ait arazinin uzak bir bölümüne park edildi.

Diğer ilçelerde de araçların gözden uzak yerlere çekilmiş ve üzerlerindeki İBB ibarelerinin sökülmüş olduğu belirlendi. Haberde yer alan videoda araçların plakaları ise açıkça görülüyor.

Meral Akşener ne demişti?

“İstanbul'un bu yanını hiç bilmiyorduk. Meğerse İstanbul seçiminin iptal sebebi duygusalmış" diyen Meral Akşener, "6 bin araba kayıp, hem de şoförlü ve benzinli kayıp. O Ensar'ı da bir bütün olarak düşünün bütün bu vakıflara 850 milyon para gitmiş. Bu paralar size ait, size hizmet için ayrılmış. Paranın 18 günde nereye gittiğini öğrenmiş olduk. Bunu vermemek için her şeyi yapacaklar" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 08:48

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER