ORTAK AKIL VURGUSU!

ORTAK AKIL VURGUSU!
İstanbul Valisi Davut Gül 31 Mart yerel seçimlerinde İBB Başkanlığına yeniden seçilen Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti.

Gül, "İnşallah önümüzdeki 5 yıl içerisinde İstanbul'umuza, Türkiye'mize birlikte en iyi hizmeti vermiş olacağız" dedi. İmamoğlu ise "Sizin de katkılarınızla, İstanbul'un her konusunu eş güdümlü ve aynı zamanda ortak akılla bugüne kadar kurulan diyaloğun bundan sonra da devam etmesi arzusundayız" diye konuştu

İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Saraçhane'deki İstabul Büyükşehir Belediyesi binasındaki makamında ziyaret etti. İmamoğlu, Vali Gül ile başkanlık makamına geçerek bir süre görüştü. Görüşme öncesi Ekrem İmamoğlu ve İstanbul Valisi Davut Gül kısa bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Vali Gül, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tablo hediye etti.

Şeffaf bir seçim oldu

İstanbul Valisi Davut Gül, İmamoğlu'nu tebrik ederek, "Teşekkür ediyoruz tebrik ediyoruz. İstanbul'da Türkiye'nin her tarafında olduğu gibi çok güzel, demokratik ortamda bir seçim yaşandı. Katılımcı, şeffaf ve itirazlar da dahil olmak üzere kendi içerisindeki o mekanizma çok sağlıklı işledi. Basınımızda takip etmiştir Gaziosmanpaşa'da oylar tekrar sayıldı. Sayılmasına rağmen üç aşağı beş yukarı aynı sonuç çıktı. Bu aslında bir anlamda da seçim sonuçlarının tekrardan sağlamasının yapılması anlamına geliyor. Ben emeği geçen siyasi partilerimize, adaylarımıza, aday adaylarımıza, kazanan başkanlarımıza, meclis üyelerimize bu süreci sağlıklı bir şekilde yürüten hakimlerimiz başta olmak üzere kamu görevlilerine teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki 5 yıl içerisinde İstanbulumuza, Türkiyemize birlikte en iyi hizmeti vermiş olacağız. Ben bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Hayırlı uğurlu olsun

Ziyaretinden dolayı Vali Davut Gül’e teşekkür eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise "İstanbul Büyükşehir Belediyemizde bu yeni dönemde sizleri ağırlamaktan elbette çok mutluyum. Hayırlısıyla sorunsuz, problemsiz bir İstanbul seçimi yaşadık. Bu anlamda sizin nezdinizde görev alan bütün yönetim kadrolarına, idari kadrolara, şahsım adına teşekkür etmek isterim. Tabii seçim sonuçlandı ve milletimizin takdiriyle 5 yıl daha İstanbul'da halkımıza hizmet noktasında görevi devraldık ve süreç inşallah arzu ettiğimiz gibi 16 milyon insanımızın lehine İstanbulumuzun geleceği için en güzel şekilde hizmetlerle sonuçlansın. Tabii ki sizin de katkılarınızla İstanbul'un her konusunu eş güdümlü ve aynı zamanda ortak akılla bugüne kadar kurulan saygın diyaloğun bundan sonra da artarak devam etmesiyle çok güzel bir 5 yılı daha yaşamak arzusundayız. Sizi ziyaret ettim. Siz de iade-i ziyarette bugün bulundunuz. Tekrar teşekkür ediyorum. Bu 5 yıllık süreç hepimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Şeref defterini imzaladı

Vali Gül ikili görüşmenin ardından İBB şeref defterine, "Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde halkımızın teveccühüyle yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen sayın Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulunduk. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanına ve çalışma arkadaşlarına görevlerinde muvaffakiyetler diliyor, nazik ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İstanbulumuza hayırlı olması temennisiyle çalışmalarında başarılar diliyorum" yazdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.