Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu Sultangazi'de konuştu: 'Bunlar oy için her şeyi yaparlar'

Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu Sultangazi'de konuştu: 'Bunlar oy için her şeyi yaparlar'
Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da ilk mitinglerini Sultangazi'de yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Sultangazi 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte halk buluşmasına katıldı. Özel, “Belki partilerin yönetimleri anlaşamamış olabilir. Siyasetçiler, Ankara'da anlaşamamış olabilir. Ama Ekrem Başkan'a geçen seçimde oy veren iyi insanlar, bir yere gitmediler. İstanbul'da yaşıyorlar. Hallerinden memnunlar. Geçen seçimde Ekrem Başkan'a oy veren muhafazakar insanlar, inançlarına saygı bekliyordu. 5 yılda Allah var; Ekrem Başkan'dan da ekibinden de hiçbir saygısızlık görmediler. Hizmet gördüler. Memnunlar. Bu şehirde Türkler yaşıyor, Kürtler yaşıyor, Lazlar yaşıyor, Çerkezler yaşıyor. Ekrem Başkan adilce yönetti. Oy verenler, kendisinden sonuçta memnunlar" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Sultangazi Belediye Başkan adayı Ferhat Epözdemir, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda düzenlenen halk buluşmasına katıldı. Özel, İmamoğlu'nun İstanbul'a yaptıklarını, Trabzonlu hemşerisiyle konuştuklarını aktararak, “Dedi ki, 'Allah için' dedi, 'Ekrem Başkan İstanbul'da bayağı çalıştı.' Ama hemşerisinin gönlü, biraz öbür tarafta; inkar da edemiyor Ekrem Başkan'ın yaptıklarını. Dedim ki; bir hesap yapalım seninle. Trabzon'da kaç tane milletvekili var AK Parti'nin? 4. Kaç tane bakanı vardı? 4. Ortahisar Belediyesi kimde? AK Parti'de. Büyükşehir kimde? Ak Parti'de. Etti 10. Dedim ki; '10 tane Trabzonlu, Trabzon'a bir tane metro yapamadı. Bir tane Trabzonlu İstanbul'a 10 tane metro yaptı" ifadelerini kullandı.

"İNŞALLAH 31 MART'TA, 100 ÜZERİNDEN 100'Ü İSTANBULLULARDAN ALACAK"

Özel, “Bir konuda hakkını teslim edeyim. Murat Bey çok zor bir işi başardı. İstanbul gibi bir belediyenin, böyle bir metropolün, Büyükşehir Belediyesi'nin performansını belirlemek kolay iş değil. Biz araştırmaları, çalışmaları yaptırdık. Bütçe tasarruflu kullanıldı, iki kat iş yapıldı falan, uzun uzun sayfalarca rapor var. Ama Murat Bey, muhteşem bir tespit yapmış. 5 yıllık Ekrem İmamoğlu'na karne vermiş, 100 üzerinden 87 not vermiş. Tebrik ediyoruz Murat Bey'i. Ben, 'Ekrem başkana 100 üzerinden 90 mı 95 mi vereyim' diyordum ama rakibi 87 verdiyse, bu en değerlisi. Tebrik ediyoruz Başkan'ı. Rakibinden 87 aldı. İnşallah 31 Mart'ta, 100 üzerinden 100'ü İstanbullulardan alacak" diye konuştu.

“SİYASETÇİLER, ANKARA'DA ANLAŞAMAMIŞ OLABİLİR"

“Bunlara gücü göstermek için, bir partinin gücü yetmez" diyen Özel, “Cumhur İttifakı'nın karşısında, Türkiye İttifakı var. Geçen seçimlerde Ekrem Başkan'a oy verenlerin hepsi, yine seçmen. Belki partilerin yönetimleri anlaşamamış olabilir. Siyasetçiler, Ankara'da anlaşamamış olabilir. Ama Ekrem Başkan'a geçen seçimde oy veren iyi insanlar, bir yere gitmediler. İstanbul'da yaşıyorlar. Hallerinden memnunlar. Geçen seçimde Ekrem Başkan'a oy veren muhafazakar insanlar, inançlarına saygı bekliyordu. 5 yılda Allah var; Ekrem Başkan'dan da ekibinden de hiçbir saygısızlık görmediler. Hizmet gördüler. Memnunlar. Bu şehirde Türkler yaşıyor, Kürtler yaşıyor, Lazlar yaşıyor, Çerkezler yaşıyor. Ekrem Başkan adilce yönetti. Oy verenler, kendisinden sonuçta memnunlar. Efendim 'Siz Ankara'da ittifak kuramadınız.' Biz kuramadık ama bu güzel İstanbullular, İstanbul İttifakı'nı yine sandıkta kuracaklar" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Sultangazi'de düzenlenen 'Halk Buluşması'nda konuştu. İmamoğlu, "Bu 650 bin konutla ilgili bir şey daha söyleyeyim. Öyle bir '650 bin konut yapacağım' diyor ki, bunun toplam bütçesi neredeyse 550 milyar lira. Yani İBB'nin merkezi idareden aldığı bütün paraları, hiç maaş vermese, hiç kimsenin maaşını vermezse, normal hizmetlerini yerine getirmese bile buna yetmiyor" dedi.

İmamoğlu: Bunlar oy için, seçim için her şeyi yaparlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultangazi 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda düzenlenen 'Halk Buluşması'nda konuştu.

İmamoğlu, “Bir yandan şehri güçlendirecek değişimle ilgili öncü adımlar atıyoruz. Ve her yerde diyoruz ki, 'Bakın; depremle mücadele, bir seferberlik işi, iş birliği yapma yeri. Burada siyaset olmaz. Burada yalan, dolan, talan olmaz. Burada milletin ihtiyaçlarını çözmek olur. Bunlar, yine milleti aldatacaklarını zannediyorlar. Efendim neymiş? 5 yılda 650 bin konut yapacaklarmış. Allah aşkına; bakın niye yalan olduğunu anlatacağım size. Birkaç sayı vereyim mi size? '650 bin konut yapacağız' diyene, birkaç rakam veriyorum. Bakın; yapamayacağını ben değil, sadece devletin resmi rakamları bile söylüyor. TOKİ. TOKİ, onların yönetiminde. İstanbul'da 2002'den 2023'e tam 21 senede kaç konut yaptı biliyor musunuz? 98 bin. 21 yılda. Daha kötüsünü söyleyeyim mi? 98 bin konutun daha henüz 60 binini teslim edebilmiş. Yahu 21 senede 60 bin konut yapacaksın, '5 yılda 650 bin konut yapacağım' diye oy için hem de milletin canını korumak adına, en önemli meselede yalan konuşacaksın. Neymiş; '650 bin konut yapacağım. KİPTAŞ, 1994'ten 2019'a kadar, yani 25 sene onlar yönettiler. 25 senede KİPTAŞ kaç konut yaptı biliyor musunuz? 70 bin. Yani bir tarafta 21 yılda 60 bin, devletin bütün imkanları… KİPTAŞ, 70 bin. Üst üste koyduğunda bu bile, 130 bin yapıyor ve bunun çoğu da lüks konut. Hani var ya Marmara'nın kıyılarında, Ataköy'de, orada, burada lüks binalar ya da Fikirtepe'deki o lüks binalar. Çoğu da lüks konut. Senin, vatandaşımın yanından geçemeyeceği konutlar. Şimdi bu performansın üzerinden, efendim neymiş? 650 bin konut yapacakmışsın. Bu 650 bin konutla ilgili bir şey daha söyleyeyim. Öyle bir '650 bin konut yapacağım' diyor ki, bunun toplam bütçesi neredeyse 550 milyar lira. Yani İBB'nin merkezi idareden aldığı bütün paraları, hiç maaş vermese, hiç kimsenin maaşını vermezse, normal hizmetlerini yerine getirmese bile buna yetmiyor. Bakın; onun bu yaptığı ifade, şunu gösteriyor: Bunlar oy için, seçim için her şeyi yaparlar" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.