Balbay için imza günü
Kadıköy Belediyesi Sanat Kütüphanesi ve Cumhuriyet gazetesinin ortaklaşa düzenlediği etkinlik, 8 Ocak Cumartesi günü 13.00-16.30 saatlerinde Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.
Etkinlik, Mustafa Balbay’ın cezaevinden yazdığı mektubu Tiyatro Sanatçısı Yıldız Kenter’in okumasıyla başlayacak. Balbay’ın meslektaşları, Cumhuriyet yazarı Bekir Coşkun, Ataol Behramoğlu ile gazeteci- yazar Yazgülü Aldoğan da etkinlik kapsamında konuşma yapacak.
Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün de katılacağı etkinlik, bazı gazeteci-yazarların Mustafa Balbay’ın cezaevinden yazdığı “Silivri Toplama Kampı; Zulümhane” adlı kitabını Balbay’ın yerine imzalamalarıyla devam edecek.
Balbay’ın imza gününe katılacak yazarlar şöyle: Bekir Coşkun, Yazgülü Aldoğan, Ataol Behramoğlu, Orhan Erinç, Zeynep Oral, Ümit Zileli, Erdal Atabek, Orhan Bursalı, Ferai Tınç, Yalçın Bayer, Melih Aşık, Mehmet Tezkan, Mustafa Mutlu, Oray Eğin, Enver Aysever.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.