GOP 500 bin genci ağırladı

GOP 500 bin genci ağırladı
Farika Kitaplı Kahveler, açıldığı günden bugüne 500 bin genci ağırladı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Türkiye Yüzyılı’nın gençlerini, her zaman desteklemeye ve kültürel mekanlarla buluşturmaya devam edeceklerini ifade etti

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin, gençlere ders çalışabilecekleri kültürel alanlar kazandırmak ve ilçede kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla hizmete açtığı Farika Kitaplı Kahve, ilk günden bu yana öğrencilerin vazgeçilmez adresi haline geldi. Bu yoğun ilginin ardından Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın talimatlarıyla hizmete açılan Farika Kitaplı Kahve 2 Aziz Sancar Yerleşkesi de aynı yoğun ilgiyle karşılandı. Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde hizmet veren Farika Kitaplı Kahve 3 ile birlikte Gaziosmanpaşa Belediyesi, toplamda 500 binin üzerinde genci, Farika Kitaplı Kahve hizmetleriyle buluşturdu.


Farika Kitaplı Kahve’de ders çalışan öğrencileri ziyaret eden Başkan Usta, “Buradaki gençlerimizle yaptığımız görüşmelerde onları bu kadar heyecanlı ve umutlu görmek, beni de heyecanlandırdı. Biz de gece gündüz demeden gençlerimizin yanında olmaya, onlara destek olmaya, güzel imkanlar sunmaya, güzel mekanlarla onları geleceğe taşımaya devam ediyoruz. Farika Kitaplı Kahvelerimiz, gençlerimizin, eğitimle ilgili ihtiyaçlarını karşılamasının yanında, burada güzel vakit geçirmelerini, hatta geleceğe dair hayaller kurmalarını da sağlıyor. Daha fazlasını yapmaya, daha fazlasını gençlerimize kazandırmaya, gençlerimizle birlikte ülkemizi Türkiye Yüzyılı’na taşımaya devam edeceğiz” dedi.


Öğrencilere sessiz ve sakin bir ortamda hem ders çalışma hem de sosyalleşme fırsatı sunan Farika Kitaplı Kahvelerde, Türk ve dünya edebiyatının klasikleri, şiir, tarih, dini kaynaklar, felsefe, sosyoloji, psikoloji, kişisel gelişim, bilim, sanat ve sınavlara yardımcı kaynaklara varıncaya kadar on binlerce eser bulunuyor. Ziyaretçiler, üyelik sistemi ile kütüphaneden ödünç kitap temin edebilirken ayrıca ücretsiz internet ve fotokopi hizmetinden de yararlanabiliyor. Sınavlara hazırlanan öğrenciler için ise uzman psikologlar tarafından rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunuluyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.