Hedef On bin kursiyer..

Hedef On bin kursiyer..
Silivri Belediyesi Kültür Merkezi açılışında konuşan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “En büyük açılışı Kültür Merkezi binamız tamamlandığında yapacağız. Hedefimiz 10 bin kursiyere ulaşmak” dedi.

22 ayrı branşta hizmet veren Silivri Belediyesi Kültür Merkezi’nin, resmi açılışı 15 Ocak Cumartesi Günü büyük bir kalabalıkla gerçekleştirildi. Marmara Plaza’nın 4. Katında hizmet veren Kültür Merkezi’nin açılışına; Silivri Kaymakamı Mesut Demirkol, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP Silivri Milletvekili Aday Adayı Selami Değirmenci, CHP Silivri İlçe Başkanlığına vekalet eden Hüseyin Şahin ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP’li ve AK Parti’li Silivri Belediye Meclis Üyeleri, Silivri Belediye Başkan Yardımcıları, Silivri İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Atalay İşcan, sivil toplum ve kamu kurumu temsilcileri, oda başkanları, belediye personeli, birçok eğitmen ve kursiyer katıldı.

IŞIKLAR; “EN BÜYÜK AÇILIŞI BİNAMIZ TAMAMLANDIĞINDA YAPACAĞIZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan açılış programında ilk konuşmayı Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar gerçekleştirdi. Başkan Işıklar; “Silivri’mizde daha önce başlatılan çabaların devamı niteliğinde, böyle geniş kapsamlı bir çalışma yapmayı planlamıştık. Kültür Merkezimiz yeni yerinde hizmet vermeye başladıktan sonra açılış yapmayı düşünmemiştik. Çünkü inşaat çalışmalarına başladığımız Kültür Merkezi binamız bittiğinde, 19 bin metre2’lik, Silivri’ye yakışan bir merkeze kavuştuğumuzda açılış yapmayı planlamıştık. Fakat şunun farkına vardık; Silivri’de çağdaşlığın, uygarlığın, gelişmişliğin, demokratik toplumların olmazsa olmazı olan kültür ve sanata ilçemizin ne kadar ihtiyacını olduğunu gördük ve bu potansiyeli sizlerle paylaşmak istedik. 22 branşta hizmet veren merkezimizde, 7’den 77’ye çeşitli yaş gruplarında toplam 2932 kursiyerimiz var. 1500’e yakın müracaat var ve biz bu talepleri karşılayamayacak duruma geldik. Bu günü, kültüre, sanata, insanı insan yapan değerlere, kendini ifade etmeye yönelik eğitime ne kadar önem verildiğini sizlerle paylaşmak için düzenledik. Asıl açılışımız, Kültür Merkezi binamızın inşaatı tamamlandığında, hedeflediğimiz kursiyer sayımız olan 10 bine ulaştığında olacak. O açılışımızı çok daha büyük bir keyifle yapacağız. 81 ilden hemşerimizin bulunduğu ilçemizde, bu çok sesli mozaiğin; aydınlığa, çağdaşlığa ve uygarlığa yol almak istediğinin göstergesini sizlerle paylaşıyoruz. Bugün burada, bizleri daha da cesaretlendiren kursiyerlerimize, akademisyen eğitmenlerimize, Kültür Evi’nden alıp, Kültür Merkezi’ne taşıyacak anlayış içersinde çalışan ekip arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizi onurlandıran, cesaretlendiren Silivri halkına da teşekkürlerimi sunuyorum. Aydınlık Silivri özlemlerini gönülden paylaşıyorum. Açılışımıza hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

DEMİRKOL; “EĞİTİM VE KÜLTÜRÜN SADECE SÖZDE KALMAMASI ÖNEMLİ”

Silivri Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün anlamlı bir farklılık yaşadığımız inancındayım. İlçemizde insan adına yapılan, insanın refahı ve huzuru için yapılan bu hizmetlerin muhasebesini de iyi yapmalıyız diye düşünüyorum. Bir kültür merkezimiz, amfi tiyatromuz ve kütüphanemiz olmadığını üzüntüyle söylerken; böylesine bir adımın ne kadar anlamlı olduğunu bu vesileyle de söylemiş bulunuyoruz. Yeni Kültür Merkezi’mizin yapılıyor olması, elbette ki sevindirici bir haber. Yapılanlara sahip çıkmak, takdir etmek ve emeği geçenlere de teşekkür etmek boynumuzun borcu. Eğitim ve kültürün sadece sözde kalmaması, özde de desteklenmesi ve tüm imkânların seferber edilmesi gerekmektedir. Ben başta Belediye Başkanımız olmak üzere, emeği geçen herkese, başkanımızın tüm ekip arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

ERDEM’İN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, geçtiğimiz günlerde vefat eden Silivri Belediyesi eski Kültür Müdürü Yücel Erdem’in ismini ölümsüzleştirdi. Kültür Merkezi’nin Tiyatro Salonu’na Erdem’in ismini veren Başkan Işıklar, Yücel Erdem’in ilçede kültür ve sanatın gelişmesinde önemli katkıları olduğunu belirtti. Erdem’in ailesinin de katıldığı açılış programında, Yücel Erdem’in isminin yazılı olduğu tabela Silivri Kaymakamı Mesut Demirkol ve CHP Silivri Milletvekili Aday Adayı Selami Değirmenci tarafından asıldı. Duygulu anlar yaşayan Erdem Ailesi, Işıklar’a göstermiş olduğu hassasiyet ve ince davranışı nedeniyle teşekkür etti.

HİZMET ALANLARI GEZİLDİ

İlçe protokol üyeleri açılışta; Ebru, Gitar, Resim, Vitray, Mozaik, Hat, Tiyatro, Türk Halk Müziği, Gümüş İşlemeciliği (telkari), Modern Dans, Ahşap Seramik ve Cam Boyama, Türk Sanat Müziği, Bale, Ud, Keman, Halk Oyunları, Elde Kurdele İşi, Fotoğrafçılık, Bağlama, Plates, Step ve Aerobik olmak üzere 22 ayrı branşta ücretsiz eğitim veren Silivri Belediyesi Kültür Merkezi’nin hizmet alanlarını gezdi. Kursiyerlerle sohbet eden Demirkol ve Işıklar, yapılan çalışmaları yakından inceledi. Açılış, Kültür Merkezi Modern Dans Hocası ve Folklor Ekiplerinin gösterisi ve ardından gerçekleşen kokteyl ile sona erdi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.