İstanbul Bienali ona emanet

İstanbul Bienali ona emanet
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 1987'den bu yana düzenlenen İstanbul Bienali'nin direktörlüğünü, 15 Ocak itibarıyla küratör ve araştırmacı Kevser Güler devralıyor

İKSV'den yapılan açıklamaya göre, 18. İstanbul Bienali, 2007-2036 bienal sponsoru Koç Holding başta olmak üzere çok sayıda kurum, kuruluş, uluslararası fon sağlayıcı ve kültür kurumlarının desteğiyle ve Iwona Blazwick küratörlüğünde 14 Eylül–17 Kasım arasında düzenlenecek. Bienalin ön izlemesi, basın mensupları için 10-13 Eylül, sanat profesyonelleri için 12-13 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Kevser Güler Hakkında
İstanbul Bienali'nde 2007-2014 arasında görev alan Kevser Güler, Cappadox Festivali Çağdaş Sanat Programı'nın kurucu ekibinde yer aldı ve 2015-2017 arasında programın yardımcı küratörlüğünü üstlendi. 2014-2019 arasında Arter'in koleksiyonu üzerine araştırmalar yaptı ve 2020-2021'de Yapı Kredi Kültür Sanat'ta küratör ve sergiler direktörü olarak çalıştı. Güler'in kültür ve sanat üretiminin güncel koşullarını, imkanlarını, kısıtlarını araştırmaya ve tartışmaya yönelen küratoryal çalışmaları müze, sanat merkezi, galeri, kırsal ve kentsel kamusal alan ve sanat mekânı olmayan yapılarda sergiler ve programlar düzenlemeyi, beraberinde yayınlar hazırlamayı kapsıyor. İzmir 1983 doğumlu Güler, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesinde felsefe alanında yüksek lisans eğitimi gördü. 2021'de Kadir Has Üniversitesinde sergiler tarihine odaklanan dersler verdi, aynı yıl Mişar Art kapsamında sanat ontolojisi bağlamında sergilerin ve sanat yapıtlarının güncel sorularını irdeleyen atölyeler programladı ve yürüttü.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.