Moğollar gençleri coşturdu

Türk rock müziğinin efsane grubu Moğollar, Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde dillere destan bir konser verdi.

Moğollar gençleri coşturdu

Grup üyeleri ve efsane sanatçı Cahit Berkay’ın sahne performansı katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.
Anadolu pop olarak isimlendirdikleri müzik tarzıyla ulusal ve uluslar arası arenada pek çok başarıya imza atan grubun verdiği konsere Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’da katıldı. Konsere yoğun ilgi gösteren Küçükçekmeceliler, salonu tıklım tıklım doldururken, vatandaşların bir kısmı da konseri ayakta izledi.

Cem Karaca ve Barış Manço anıldı
Yaklaşık iki saat süren konserde grup üyeleri; Engin Yörükoğlu, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Emrah Karaca, Kemal Küçükbakkal ve usta sanatçı Cahit Berkay’ın sahne performansı büyük bir ilgiyle izlendi.

44 yıllık efsane Moğollar grubu konserde, usta isimler Cem Karaca ve Barış Manço’yu da şarkılarıyla andı. Grup, konserde Türk sinemasında pek çok filmin müziğine imza atan Cahit Berkay’a ait; Selvi Boylum Al Yazmalım``, ``Devlerin Aşkı``, ``Dila Hatun`` gibi efsane filmlerin müziklerini de icra etti. Katılımcılar Moğollar’ın icra ettiği şarkılara alkışlarla eşlik etti.
 Konser sonunda grup adına konuşma yapan Cahit Berkay, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve konserde emeği geçen herkese teşekkür ederek, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Şubat ayında tekrar Küçükçekmece’ye konuk olacağını ifade etti.


Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2013, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER