Muhtarlar'dan festival toplantısı
Yayınlanma:
Silivri Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği, Muharrem Eren başkanlığında Silivri Belediyesi ile festival için masaya oturacak. Silivri Belediyesi Başkanlık Makamında düzenlenecek olan toplantıda 50. Geleneksel Silivri Yoğurt Festivali programına dair muhtar
Muhtarların festival önerileri
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geleceği toplantı 25 Şubat Cuma günügerçekleşecek. Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren ve üyeleri yapılacak bu toplantıda 20-24 Temmuz tarihleri arasında yapılacak 50. Geleneksel Silivri Yoğurt Festivali programına katkı sağlamak amacıyla öneride bulunacağı açıkladı. Bu öneriler arasında “En İyi İnek Yarışması” (ödüllü), Bayanların katılacağı “Evde Yapılan En İyi Yoğurt Yarışması”, her köyden bir kızın katılacağı “Yoğurt Güzeli Yarışması”, yaşları 50 ve üzeri olan köylü çiftlerden “En Sempatik Çiftçi Çifti Yarışması” , “Süt Ürünleri Yağ, Ev Peynir Yarışması” ve Köy Pazarı kurulması yer alıyor.
Haber: Fatma Sarıbıyık
Kültür - Sanat
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.