“Sızıntı” Mağusa’da tanıtıldı…

“Sızıntı” Mağusa’da tanıtıldı…
Bedia Balses’in ilk şiir kitabı, Khora Yayınları’nın 42. Kitabı “Sızıntı”nın tanıtım ve imza etkinliği, Mağusa Buğday Cami’de gerçekleştirildi. Sanat ve yazın camiasından Ümit İnatçı, Bülent Fevzioğlu, Şirin Zaferyıldızı, Dervişe Güneyyeli Kutlu, Çiğdem K


Gecede ayrıca, Balses’in edebiyat ve yazın hayatından kesitler sunan sinevizyon gösterimi de yapıldı. Kitabın yazarı şair Bedia Balses tanıtımda yaptığı konuşmada, şiir yolculuğuna başlama serüveninden bahsederek, “Sızıntı”nın ortaya çıkış sürecine de değindi. Okurların soru ve yorumlarıyla zenginleşen etkinliğin sonunda Bedia Balses kitaplarını imzaladı.

Bir sonraki etkinlik Mormenekşe’de

Khora Yayınevi’nin 42. Kitabı olan “Sızıntı”nın bir sonraki tanıtım ve imza etkinliği Mormenekşe Kültür Sanat ve Spor Derneği ve Khora işbirliği ile saat 19:00’da Mormenekşe Kültür ve Sanat Salonu’nda gerçekleşecek.

Kitap, dünyanın sosyo-politik gündemine çağrışımlar yapıyor…

Khora Yayınları’nın 42. kitabı olan “Sızıntı”, yayınevinin 12. şiir kitabı olarak okurla buluştu. Kapak tasarımını Ümit İnatçı’nın yaptığı kitap, duygu ve düşünce belleğini harekete geçiren, ülkemizin ve dünyanın sosyo-politik gündeminden çağrışımlar yapan şiirler içermekte. Şairin “Ön Sorular” adını verdiği önsöz “İnsanlığın sancılarını, sızılarını duyumsayarak şiire tutunmayı seçerek; şiire sızmak. Şiirden sızmak. Yaşama varlığını sızdırmak… Sızıntı ile merhaba…” sözleri ile başlıyor.

Khora Yayınları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi  ve Khora Yayınları’nın facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.