Alkolsüz gala

Alkolsüz gala
"Kutsal Damacana Dracoola" filminin İstinye Park AFM Sinemaları'nda gerçekleşen galasında Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun yeni yönetmeliği kapsamında içki ikramı yapılmadı. Oyuncular ve galaya katılan davetliler yasağa tepki gösterdi.

Korhan Bozkurt'un yönettiği ve Leman Dergisi yazarlarından Ahmet Yılmaz ile Şenol Zencir'in senaryolaştırdığı, başrollerinde Ersin Korkut, Şahin Irmak ve Özge Ulusoy'un yer aldığı "Kutsal Damacana Dracoola" filmi 21 Ocak'ta gösterime girecek.

Korhan Bozkurt'un yönettiği ve Leman Dergisi yazarlarından Ahmet Yılmaz ile Şenol Zencir'in senaryolaştırdığı, başrollerinde Ersin Korkut, Şahin Irmak ve Özge Ulusoy'un yer aldığı "Kutsal Damacana Dracoola" filminin galası İstinye Park AFM Sinemaları'nda gerçekleşti. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun yeni yönetmeliği kapsamında filminin galasında içki ikramı yapılmadı.TAPDK tarafından hazırlanan yeni yönetmeliğin 6 Madde'nin b bendinde "Yetkili satıcılar tarafından satış belgesinde belirtilen işyeri adresi dışında satış veya sunum yapılamaz" ifadesi yer alıyor.

KORKUT: "BANA UYAR"

Filmin oyuncuları, çok keyifli çalıştıklarını belirtirken içki yasağıyla ilgili yorumlarını da paylaştılar. Ersin Korkut, içki yasağının filmin önüne geçmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, "Devlet yasak koymuş. Yasaksa, yasak. Bitti, gitti. Daha bunun üstüne neden çıkılır ki? Bana uyar. Sigara da yasak. Gider millet dışarda içer. Galaya gelip, filmin yorumunu da güzel kafayla yapmasın..." şeklinde konuştu.

IRMAK: "YASAĞI DOĞRU BULMUYORUM VE ENDİŞE VERİCİ BULUYORUM"

Yasağın kapsamıyla ilgili çok bilgi sahibi olmadığını ifade eden Şahin Irmak da, "'Her yasak, insanlık için doğrudur ya da yararlıdır' diye bir şey yok. Devletler ya da hükümetler yasaklar koyabiliyorlar ama istisnai durumlar olabilmeli. Yasağı doğru bulmuyorum ve endişe verici buluyorum" dedi. Bu yorumun, 'Sinemacıların alkolik olduğu' şeklinde agılanmaması gerektiğini söyleyen Irmak, "Bu bir gelenektir. Evine gelen misafire birşey ikram edersin. Olmayınca biraz tatsız oldu" diye konuştu. Verilen davetin özel bir davet olduğunun altını çizen Özge Ulusoy ise, "Keşke herkesin kendi inisiyatifine kalsaydı. Herkes istediği şeyi içebilseydi. Onların tercihine kalsaydı. Ama böyle oldu" diye konuştu. Bu yorumun, 'Sinemacıların alkolik olduğu' şeklinde agılanmaması gerektiğini söyleyen Irmak, "Bu bir gelenektir. Evine gelen misafire birşey ikram edersin. Olmayınca biraz tatsız oldu" ifadelerini kullandı.

FİLMİN KONUSU

Henüz minik bir bebekken kendisini cami avlusunda bulan yavru Sebahattin / Sebo (Ersin Korkut), güvercinlerin ve kumruların yemleriyle beslenip kendi kendini yetiştirmiştir. Akıl bali olduğunda zengin bir işadamının konağında iş bulan ve kızı Demet'e (Özge Ulusoy) plâtonik bir aşkla bağlanan Sebo'nun mutluluğu bir anda bozulur. Bir gece yarısı aniden müştemilatın kapısı çalınır ve efsanevi kan emici Kont Dracula (Şahin Irmak) gelir.

Film, 21 Ocak'ta gösterime girecek

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.