'Kelebek ömrüydü onunki'

'Kelebek ömrüydü onunki'
Kıvırcık Ali lakaplı Ali Özütemiz’in “Kekliğim” dediği eşi Aslı Özütemiz konuştu:“Kısa ve dopdolu yaşadı. Kelebek ömrüydü onunki”
Milyonların kalbinde taht kuran Ali Özütemiz, 11 Ocak 2011 sabahı trafik canavarına kurban gittiğinde türküler öksüz kaldı. Cenazesine binlerce kişinin katıldığı sevilen sanatçı, arkasında “Kekliğim” dediği eşi Aslı Özütemiz’i bıraktı.

Ali’yle kavgayla başlayan aşk öykülerini anlattı...Türküden hoşlanmayan ve Kıvırcık Ali ismini duymamış olan Aslı Güven (Özütemiz), iki yıl önce Antalya’ya bir aile dostunun yanına tatile gitti. Aile dostu Aynur Hanım, Ali Özütemiz’in 20 yıllık arkadaşıydı. TRT’de program yapan Ali Özütemiz, Aynur Ablası ve arkadaşını davet eder. Ancak iki kadın programa gittiklerinde kalabalık nedeniyle Kıvırcık Ali’yle görüşemediler. Daha sonra Kıvırcık Ali, telefon ederek kaldığı otelde buluşmayı teklif eder. Aynur ve Aslı Hanımlar, otele gidip bekler. Ali Özütemiz geldiğinde Aslı Harım’ı fark etmez, oda kapısında hayranlarının hücumuna uğrar.

‘Bekle beni çatlak’

Çok sinirlenen Aslı Özütemiz o günü şöyle anlattı: “Baktım geleceği yok başladım eşyalarını toplamaya. O sırada bir ses ‘Sen benim eşyalarımı nasıl ellersin’ diye bağırıyor. O kadar sinirlenmişim ki ‘Asıl sen beni nasıl bekletirsin’ diye bağırdım. Sonra ben arabamla gideceğim deyip çarptım kapıyı çıktım. Arkamdan bir ses ‘Şişşt bekle beni çatlak’ diye. Bir baktım bavuluyla koşuyor. Eşyalar bavuldan sarkıyor. Geldi öne oturdu ‘Hadi sür bakalım şoför’ dedi. Biz o gece birbirimize aşık olduk. Bir hafta sonra başka bir programına gittim. Ali tam da ‘İndim dereye taş bulamadım’ türküsünü söylerken ‘Kendime göre eş bulamadım’ dedi ve türküyü orada kesti. ‘Ben kendime eş buldum’ deyip beni gösterdi.”Tanışmaları üzerinden 3 ay geçtikten sonra Ali Özütemiz’in bir gece yarısı gelerek “Hadi sözlenelim” dediğini anlatan Aslı Özütemiz, “Yüzükleri almış ama kurdeleyi unutmuştu. Bir ayakkabıdan çıkardığımız kırmızı bağcıklarla yüzükleri birbirine bağladık ve sözlendik. Çok güzel günlerdi. Çok mutluyduk. 22 Ocak’ta nikahlandık.”

Azrail’ine terlikleri ile gitti

ASLI Özütemiz, Kıvırcık Ali’nin öldüğü günü şöyle anlattı: “Son gece saat 12’de son okumalarını yapmış. Firma sahibi Ali’ye ‘Pilot okuma bu, niye bu kadar üstüne düştün’ diye sormuş. O da ‘Ölüm var kalım var. Ben en iyi şekilde okuyayım da’ demiş. Eve gelmiş. Bahçede bir sürü kedi besliyordu. Onlara süt almaya çıkmış. Terlikleriyle gitmiş Azrail’ine. Gizli buzlanma varmış. Yolun kenarında TIR park etmiş. Ona takılıp takla atmış. O mahvolan arabanın içinden ekmek teknesi ‘bağlaması’ sapasağlam çıktı. Çocuk ruhlu kocaman bir adamın sonu bu. Kelebek ömrü işte Ali’ninki. Her şey yarım kaldı.”

Ali Özütemiz ile Aslı Özetemiz 22 Ocak 2010’da evlenmişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.